Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #urzadzajzwykopem #remontujzwykopem

Mam zamiar położyć jeden typ płytek podłogowych w kuchni, łazience i wc, pokoju dziennym oraz przedpokoju, razem 35 m2.
Spodobały mi się płytki w imitacji kamienia w lappato, chociaż wybór płytek w tym rodzaju wykończenia jest dużo mniejszy niż w wykończeniu z połyskiem albo macie.
Na co zwrócić uwagę żeby płytki nie okazały się trudne w utrzymaniu czystości? Z tego co widziałem, są różne rodzaje lappato i nie wiem czy wszystkie nadają się na podłogę do kuchni i łazienki.
  • 8
  • 0
@Opryskus69: siora mi gada, że w połysku trudniej utrzymać czystość bo widać wszystkie ślady pod światło itd. Ale jak zobaczyłem strukturę lappato na niektórych płytkach to mocno zwątpiłem. Niektórzy znowu nazywają gres półpolerowany jako lappato, sam już nie wiem.
KokiX - @Opryskus69: siora mi gada, że w połysku trudniej utrzymać czystość bo widać ...

źródło: PRIME-GREY-60x60-detal

Pobierz
Chyba że masz zwierzaki albo chodzisz boso, to nie polecam (chyba że rodzice trafili na jakieś #!$%@? po prostu), bo niektóre fantastycznie odbijają stopy czy psie/kocie łapy i co chwilę muszinje myć. Nie bierz na pewno żadnych z wyżłobieniami - raczej z gladką powierzchnią (zwłaszcza jeśli są jasne), bo bród wlezie w szpary i ciężko się będzie czyścić (zazwyczaj takie są na ścianę, ale różnie może być)
@KokiX: a, dodam że jedyna niedogodność z polerowanymi jest to, że trzeba je wytrzeć na sucho. Szczególnie jeśli masz czarne jak ja (mam szachownicę zrobiona), i widać na nich. Na jasnych nie widać nic.
Na co zwrócić uwagę żeby płytki nie okazały się trudne w utrzymaniu czystości?


@KokiX: przede wszystkim idź do sklepu, w którym takie płytki są, poproś o położenie ekspozytora (albo kilku płytek luzem) na podłogę i poszuraj po nich nogą. Jest w handlu wiele płytek, które owszem są ładne, ale wchodzenie na nich w zakręt stanowi spore ryzyko, zwłaszcza, gdy szybko idziesz.
No i patrz, żeby nie były porowate. I najlepiej niejednorodne
Na co zwrócić uwagę żeby płytki nie okazały się trudne w utrzymaniu czystości?


@KokiX: Na wzór płytki, musi posiadać jak najwięcej ciapków, by ukryć brud.
Niestety ale te które dałeś na zdjęciu będą fatalnie eksponować wszystko co na nich jest.