Wpis z mikrobloga

  • 0
@hiperchimera: nie mam publicznego adresu IP.
@superglacial publicznie. Aplikacja traccar.
@lolen www I usługa. WWW bez problemu przez tunel CloudFlare odpalę ale problem z lokalizatorem GPS, który wysyła dane pod konkretny port swojej aplikacji.

Może inaczej. Jakoś w tym momencie mam to wystawione na świat poprzez serwer VPS. Spięte po VPN i przekierowanie portów w iptables. Ale transfery mi to znacznie ogranicza. Uprzedzając pytania - w swojej ofercie nie mam możliwości
  • Odpowiedz
  • 0
@jar-mitryn: jak mam wyjść na świat jak nie mam publicznego adresu IP. Aktualnie mam mobilnego neta i łapię 5G w paśmie C. Więc u mnie internet śmiga po 700Mbps pobierania i 150Mbps wysyłania. Nie mam możliwości dobrania publicznego adresu w tym przypadku. Mam zaś kolejnego operatora światłowodowego w okolicy. Ale ceni się niemiłosiernie z publicznym pakietem i upload to max 50Mbps co oferuje a łącze symetryczne tylko dla firm.
@Szala przez
  • Odpowiedz
@Pietr kup sobie vps z ip i ssh za kilka złotych i zrób takie reverse proxy jak chcesz albo zrób sobie wireguarda czy co tam potrzebujesz
  • Odpowiedz
@Pietr: czekaj, powiedz mi czy publiczny IP to dla ciebie to samo co "statyczny IP" ? o to ci chodzi? Jeśli o to ci chodzi to ja także nie mam i aktualnie smiga mi domena dzięki usłudze no-ip.
  • Odpowiedz
  • 0
@jar-mitryn: publiczny adres IP to przecież nie to samo co statyczny adres IP.
Do publicznego dobijesz się z zewnątrz. Praktycznie wszyscy operatorzy, którzy świadczą u mnie usługi wołają dodatkowe nawet 20zł za każdy adres IP zaś przy tej umowie, którą aktualnie mam nie mam możliwości dobrania takiego adresu. Nawet choćby dynamicznego ale publicznego.
Statyczny IP jak sama nazwa wskazuje, jest niezmienny. Więc są to przecież całkiem różne pojęcia.
  • Odpowiedz
@Pietr: ok, nie gniewaj się, jestem bardzo ciekaw tego co napisałeś. Pierwsze słyszę aby poza sieciami typu akademik, usługa od operatora byłą tak ograniczona. Jak w takim razie widzą cię serwisy typu whatsmyip.com ? podają cokolwiek?
Pytam z ciekawości, kiedyś pracowałem u operatora telekom i pomagaliśmy klientom konfigurować takie problemy, ale przyznam nie było to z 5G.
  • Odpowiedz
  • 0
@jar-mitryn: co w tym dziwnego? Przecież większość operatorów liczy sobie dodatkowy putos za publiczny adres IP.
A jak widzą inne serwisy? Normalnie tylko z zewnątrz nie można się dobić do moich urządzeń.
Orange np. oferuje coś takiego i za statyczny publiczny adres IP liczy 20zł (dynamiczny 7).
https://www.orange.pl/view/vpn
W mojej ofercie nie mogę z tego skorzystać.
I nie, nie jest to wina mojej konfiguracji. ;)
  • Odpowiedz
@Pietr: ok pytam bo korzystam z Orange, żadnych bonusowych opłat za IP, najtansza oferta od nju z funoboxem, na routerze poprostu jest zakładka DynDNS gdzie podpinasz sobie dowolny serwis dynamicznego DNSa, w moim przypadku wziałem no-ip
Codziennie no-ip widzi mnie pod innym adresem z sieci orange, totalnie losowa zabawa, a domena ...hopto.org śmiga bez problemu
Dlatego dziwi mnie twoje przeswiadczenie że nie masz możłiwości skoro masz podstawową usługę. Jako argumentów używasz
  • Odpowiedz
  • 0
@jar-mitryn: Jeśli masz publiczny adres IP to powinieneś się dobić do usługi lokalnej. U mnie w przypadku Flexa za chiny nie mogę tego zrobić. Czy wpisując ręcznie IP czy próbują skonfigurować no-ip. Firewall mnie nie blokuje, przekierowanie portów ustawione.
  • Odpowiedz
@Pietr: a czy jest szansa na to że coś innego zajmuje ten port? Jakaś usługa w samym routerze. Takie przypadki widziałem z portem 443 i niektórymi usługodawcami. Używali go do własnych celów
  • Odpowiedz