Wpis z mikrobloga

Rosyjski wykop wczoraj - polskich oficerów zabili Niemcy , zeznali to nawet polscy świadkowie. A na Wykopie nadal widzę wrzutki naiwniaków, że ''Rosjanie przeprosili i nie zaprzeczaja''. Od kilku lat nawet państwowe media i instytucję ze struktur władzy robią wrzutki negujace winę ZSRR i pozycjonujace takowe zarzuty jako powtarzanie goebbelsowskiej propagadny. Prezentowani sa świadkowie potwierdzjacy to. Pisze się, że naboje były niemieckie, Polacy zablokowali ekshumację, a ofiary miały gazety tuż sprzed ataku III Rzeszy w 1941 wiec nie mogły być zabite rok wcześniej przez sowietów.

#rosja #ukraina
szurszur - Rosyjski wykop wczoraj - polskich oficerów zabili Niemcy , zeznali to nawe...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-13 180643

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@szurszur: Oficjalnie przeprosili, oficjalnie pokazali najważniejsze dokumenty, więc mogą sobie dalej bajki opowiadać. I obecna oficjalna władza z Putinem włącznie przyznała się do sowieckiej winy.

W dyskusjach z Moskalami trzeba używać dwóch argumentów:
1. Dlaczego Niemcy nie wymordowali polskich oficerów wziętych do niewoli we wrześniu 1939 roku, tylko spokojnie dożyli końca w niemieckich obozach jenieckich? Dlaczego więc mieli rozstrzelać ich braci broni wziętych przez Sowietów? Prędzej Niemcy to wykorzystaliby propagandowo do
  • Odpowiedz
  • 1
Oficjalnie przeprosili


@Pomorski_Wilk: Nie oficjalnie nie przeprosili z tego co mi wiadomo. Nie znam oficjalnego dokumentu, nawet wypwoiedzi dla gazety z przeprosinami - jezel iznasz to zaprezentuj Jest tylko relacja kogoś z Polski, że słyszął jak Jelcyn mruczał pod nosem, ale tego nie można uznać za oficjalne przeprosiny. Tak samo, to, że w ówczesnej TVP podano, że przeproszono, nie pokazujac tego aktu nie może być brane jako dowód. Również smiecowym argumentem
  • Odpowiedz
obecna oficjalna władza z Putinem włącznie przyznała się do sowieckiej winy.


@Pomorski_Wilk: obecna oficjalna władza z Putinem włącznie uznała niezawisłość i niepodległość Ukrainy w jej międzynarodowo uznanych granicach, metr po metrze, z Krymem włącznie, i zobowiązała się nigdy ich nie naruszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Źle ci wiadomo


@joazaxa: Dobrze wiaodmo, pisąłem o tym artykule, który linbkujesz. Czytasz nagłowek artykułu, ktory wyskoczył CI w google i wrzucasz mi anonimowy tekscik, który w treści wcale nie potwierdza oficjalnych przeprosin. Gdyby były oficjalne przeprosiny to możnaby je oficjalnie pokazac, a nie wrzucac anonim w ktorym ktoś twierdzi, że Jelcyn przeprosił nie piszac ni słowem w jaki sposób.
  • Odpowiedz
@szurszur: Z tego co wiem, przeprosił Gorbaczow i przeprosił Jelcyn. Putin raczej nie przeprosił, ale publicznie mówił o sowieckiej winie. Podobnie Medwedew. Natomiast pomijając kwestie przeprosin - Rosyjska Duma przyznała, że Katyń był dziełem Stalina i tylko komuniści szli w zaparte. Nacjonalista Żyrinowski z kolei wyjątkowo stanął w obronie Polaków
  • Odpowiedz
który w treści wcale nie potwierdza oficjalnych przeprosin.


@szurszur: "25 sierpnia 1993 r. w czasie wizyty w Polsce Borys Jelcyn złożył kwiaty pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach i poprosił w imieniu swego narodu o wybaczenie."
  • Odpowiedz
  • 0
@joazaxa: Lol człowieku Ty naprawde masz problem ze zrozumieniem tekstu. Jezeli dowodem na oficjalne przeprosiny jest anonimowy tekst gdzie autor piszac o rzekomych przeprosinach nie jest w stanie nawet zacytowac oficjalnej wypwoiedzi to tych oficjalnych przeprosin nie było.
Daj mi dowód na oficjalne przeprosiny - cos w stylu masy tekstów z cytatami listu biskupów ze słowami przebaczamy itd.
  • Odpowiedz
  • 0
Z tego co wiem, przeprosił Gorbaczow i przeprosił Jelcyn.


@Pomorski_Wilk: Daj nagranie lub relacje drugiej strony z oficjalnych przeprosin. Powtarzam, mruczenie pod nosem słyszane przez jedna czy diwe osoby, lub słowa wypwiedziane na zamknietym spotkaniu bez komunikatu potwierdzajacego ze strony ros nie sa oficjalnymi przeprosinami. A dyskusjach jest o '' oficjalnych przeprosinach''.
  • Odpowiedz
@szurszur: "Tymczasem Rosjanie – prawni sukcesorzy Związku Radzieckiego – już dawno temu przeprosili Polaków za mord katyński. Uczynił to w 1993 r. na cmentarzu Powązkowskim, przed krzyżem katyńskim, ówczesny prezydent Rosji Borys Jelcyn. Wypowiedział wtedy wielce znamienne słowo prastitie (przebaczcie) i bardzo wzruszony uronił łzę. Działo się to w obecności wielu ludzi, dziennikarzy, fotoreporterów i kamer telewizyjnych.
Scena ta i ten akt żalu są więc dobrze udokumentowane, a taśmy filmowe są
  • Odpowiedz
Jezeli dowodem na oficjalne przeprosiny jest anonimowy tekst gdzie autor piszac


@szurszur: Chłopie, to jest oficjalna strona IPNu w domenie gov, a nie jakiś anonimowy tekst na blogu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pomorski_Wilk: @joazaxa Jestescie niepowazni. Żadnego dowodu oficjalnych pogrubiam kluczowe słowo - przeprosin nie ma. Wyszukujecie te same artykuliki gdzie tez dowodow nie ma - dodatkowo ja już wp ierwszym wpisie odrzuciłem to co teraz wruzcacie - wiediząłem, że tylko te smeicie można oddac, bo niczego innego nie ma.
I jeszcze tekst z poskomuszego w 2009 Przegladu napisany przez goscia dizalajacego w ZSL w czasie PRL. Litosci.

Chłopie, to jest oficjalna strona
  • Odpowiedz
Raz pisali, że Bury to zbrodniarz, potem, że bohater,


@szurszur: Chłopie, Bury działał 80 lat temu i szczegóły jego działalności nie są udokumentowane. Natomiast wizyta Jelcyna podczas której przeprosił za Katyń to była oficjalna wizyta, relacjonowana przez media. Podczas relacji TVP z wizyty Jelcyna dziennikarz mówi wprost: prezydent Jelcyn poprosił o przebaczenie rodziny pomordowanych w Katyniu i złożył kwiaty pod pomnikiem katyńskim na Powązkach.
  • Odpowiedz
@szurszur:

nie bedzie oficjalnych przeprosin ze strony Rosji.


Oficjalne przeprosiny ze strony Rosji były już w 1993r - przeprosił Jelcyn, który był prezydentem Rosji. Oficjalne przeprosiny ze strony ZSRR były wcześniej - w 1990r przeprosił Gorbaczow, prezydent ZSRR.
  • Odpowiedz