Wpis z mikrobloga

@Nofenak 5 lat temu ostatecznie porzuciłem Javę na rzecz Golanga i absolutnie nie żałuję. Jak dzisiaj widzę kod w Javie (albo raczej springo-adnotacjo-pseudokodzie) to mnie mdli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nofenak 5 lat temu ostatecznie porzuciłem Javę na rzecz Golanga i absolutnie nie żałuję. Jak dzisiaj widzę kod w Javie (albo raczej springo-adnotacjo-pseudokodzie) to mnie mdli ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Pit1337: no dobra kolego, a powiedz nam najważniesze: kasa kasa kasa. po to pracujemy w IT pasje do języków mamy w dupie.

1. Pracujesz w polsce zdalnie/hybryda czy zagranicą zdalnie/hybryda/biuro? W polsce raczej mało GO-Langa
2. Jak
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek w obrębie jednej roboty wpierw udało się wdupić nowy serwis w Go a później na jego fali jeszcze inne, później zmieniłem robotę i poszło jak z płatka. Teraz akurat jestem na polskim remote UoP jako Tech Lead bo kręcę inny biznes i tak mi wygodniej, ale z robotą za granicą nie ma problemu. Jest tylko jedno ale: IT to moja pasja od dziecka i siedzę w nim już dobre 20 lat
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia 15k netto z UoP, było dużo więcej na fakturze jak robiłem za funty. Ale w tym momencie wolę budować coś swojego niezwiązanego z IT bo przymierzam się pieprzyć to pewnego pięknego dnia
  • Odpowiedz
@Nofenak: Rust bo jest zaprojektowany przez inżynierów a nie przez wyznawców jakiejś dziwnej religii.

Projektanci Go: ostrzeżenia kompilatora są złe, niech wszystkie ostrzeżenia kończą się błędem, do tego nie powinieneś mieć w kodzie nieużywanych importów, bo nieużywane importy są niepotrzebne. Nieużywane importy kończą się błędem kompilacji.

Również projektanci Go: nieużywane funkcje są ok. No nie dostaniesz ostrzeżenia, bo nie praktykujemy ostrzeżeń. xD

Projektanci Go kiedyś: Go to ma być prosty język,
  • Odpowiedz
@Nofenak: A w jakim celu chcesz się nowego języka uczyć. Jeśli for fun lub by rozszerzyć wiedzę to IMHO nie ma co brać Go. Rust lub coś innego (np. jakiś FP) będzie zdecydowanie lepszy
  • Odpowiedz
@Nofenak: Z tych dwóch wybrałbym Rust. Programistów jest relatywnie mało. Praca często w specyficznych branżach i technologiach. To razem sprawia, że stawki są lepsze. Poza tym to jest naprawdę narzędzie ogólnego przeznaczenia. Możesz w tym pisać naprawdę low-levelowy kod pod specyficzne wymagania. Kod jest natywny, nie masz garbage collectora, więc wydajność i latency są bardzo dobre, a nie musisz się męczyć jak w C.
  • Odpowiedz