Wpis z mikrobloga

Przesiedlenie uchodźców z Ukrainy do Europy: opublikowano nową mapę lokalizacji.

Eurostat opublikował nowe dane na temat miejsca pobytu uchodźców z Ukrainy, którzy opuścili ojczyznę po rozpoczęciu wojny na pełną skalę. Polska jest na drugim miejscu.

Według danych Eurostatu na dzień 29 lutego 2024 r. około 4,2 mln osób, które przybyły z Ukrainy po rozpoczęciu wojny, posiadało status ochrony tymczasowej w UE.

Najwięcej uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w Niemczech. Dziś mieszka tam prawie 1,3 miliona ludzi.
Polska jest na drugim miejscu. Naliczono tu około 957 000 uchodźców z Ukrainy.
Na trzecim miejscu znalazły się Czechy – ponad 385 tys. osób.

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - Przesiedlenie uchodźców z Ukrainy do Europy: opublikowano nową mapę lokali...

źródło: temp_file1840762072708794982

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Pokojowa: dziwne te dane pewnie oficjalne bo nieoficjalne są na pewno inne. Przykład Hiszpania tam jest 200 tys. Ale chyba na samym wybrzeżu costa Blanca nie licząc reszty kraju... Byłem dwa tygodnie temu, mało co jest Hiszpanów...
  • Odpowiedz
@Pokojowa: Te statystyki tez chyba jakieś fejkowe, jak bywam w Polsce, to co druga spotkana osoba zaciąga ruskim/ukraińskim ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Ukraińska obsługa sklepu, do tego Ukraińcy w kolejkach do kas, i tak lepsi ukraińscy niż ciapaci w Niemczech.
  • Odpowiedz
@Pabick: nie muszą wiele odbiegać od rzeczywistej liczby, bo po 1. już wcześniej było dużo ukraińców i białorusinów a po 2. to tak jak wspomniałeś rozkład jest nierównomierny i w niektórych miejscach częściej spotkasz emigranta niż polaka
  • Odpowiedz
  • 2
@Fromsky @Pabick może też wam się tak wydawać bo właśnie mieszkacie w miejscu gdzie jest dużo Ukraińców, u mnie na osiedlu jak rozpoczęła się wojna było parę rodzin z Ukrainy.
Teraz nie ma ani jednej. Więc ja powinien powiedzieć że Ukraińców nie ma w Polsce.
  • Odpowiedz