Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tym kanałem Zero? A konkretnie dlaczego tego typu kanały ściągają homogeniczny target o poglądach konfederacja + w pewnych kwestiach PiS/SP? Oglądałem parę materiałów prowadzonych w ciekawy sposób. Widziałem na Wykop zarzuty pod adresem prowadzących że pisowcy/kryptopisowcy. Może coś w tym jest (nie wnikam, szkoda mi na to czasu), ale są materiały które ogląda się naprawdę fajnie, mimo to ściąga tam target o wiadomych poglądach, tworząc swoiste kółko wzajemnej adoracji, chłopskorozumowej, którego członkowie miziają się z innymi jeśli poglądy się zgadzają, a zgadzają się w ok. 90 procentach. Zastanawia mnie czy to kwestia platformy, że YouTube jest tak opanowany przez konfę (co jest możliwe) czy po prostu inne grupy temu medium nie wierzą a przedstawicieli tych grup ze świecą szukać w sekcji komentarzy. #polityka #kanalzero #neuropa
  • 12
  • 0
@Matpiotr Tyle że GW wyraźnie tworzy pewną bańkę. Na próżno szukać tam ludzi o konserwatywnych poglądach, prokościelnych, PiSu, Konfederacji, etc. Podobnie jak w Radiu Maryja na próżno szukać zwolenników KO, Lewicy. To media które jasno się definiują, a Kanał Zero definiuje się mniej więcej jako medium dla mas, a nie jakaś bańka - mimo to w sekcji komentarzy idzie wyczuć tworzenie się swoistej bańki.
  • 0
@sabor95 To by miało sens, bo w anglojęzycznym YouTube też prawica jest bardziej widoczna. Natomiast Twitter jest już platformą bardziej lewoskrętną, choć ostatnio również coraz więcej w niej prawicy.
  • 0
@framugabezdrzwi Tylko dlaczego akurat Kanał Zero? Wychodzi na to że to miejsce ucieczki jak mówi @Zenek_ z mediów głównego nurtu w których ich idole nie mają tyle czasu antenowego, albo nie mają go wcale. Plus być może poglądy prowadzących w sporej części zbieżne z poglądami ich politycznych idoli, więc prowadzą wywiady w taki sposób przyjemny dla elektoratu Konfy.
@Iguan2207:

Ogólnie to ludzie w wieku 16-30 lat są bardziej prawicowi a ludzie w wieku 31-45 bardziej lewicowi (czy raczej bardziej centrowi).

Ta pierwsza grupa generalnie ma więcej wolnego czasu stąd jest bardziej widoczna w internecie. Centrowiec/lewicowiec 30+ coś tam sobie czasem obejrzy u Stanowskiego, czasem zostawi komentarz pod filmem, ale nie jest tak zaangażowany jak młody prawicowiec.
@Iguan2207: Populistyczny program nastawiony na sensacje (bo tym jest KZ) z definicji będzie przyciągał patusów, a tacy muszą uciekać w internet. Sama osoba Stanowskiego przyciąga takich, w końcu Mariuszki z Brighton były już za czasów KS. No i pisowskie (w połączeniu z antyrządowym) nastawienie kanału (a przynajmniej dwóch głównych prowadzących) przyciąga konfederatów, w końcu to koalicjanci. Internet zawsze był opanowany przez najpierw korwinistów, a potem przez konfederatów, którzy ostatecznie szurają w