Wpis z mikrobloga

@Kukiee: z jednej strony masz wytyczne, że jak przeciwnik włoży nogę pod Twoją to nie ma faulu i gramy dalej, ale z drugiej Jaroch trafił gościa w staw skokowy. Biorąc to pod uwagę, utrzymali decyzję z boiska.

Inna kwestia, że ten sędzia nie będzie prowadził żadnego meczu w tej kolejce, będzie tylko na VAR...
  • Odpowiedz
  • 0
@Heero21: rozumiem, ale kiedy od sytuacji gdzie mamy dyskusyjny faul i dyskusyjna kartkę, o czym wszyscy wspominają, łącznie z tymi którzy popierają decyzję sędziego, przechodzimy do sytuacji gdzie był rażący faul, to ja tego na prawdę nie rozumiem. Albo mamy dyskusyjny faul, albo zdecydowany i brutalny. Na pewno nie był intencjonalny. Nie wiem jak może być taki i taki.
  • Odpowiedz
@Kukiee: też jestem takiego zdania, ale niestety prawo PZPN daje możliwość obniżenia kary do jednego meczu zawieszenia w przypadku fauli taktycznych. W przypadku Jarocha opcje były dwie - utrzymanie i dwa mecze zawieszenia lub anulowanie kartki, ale tego drugiego, przez te wątpliwości, nie zrobiono i utrzymano decyzję z boiska.

Tutaj możesz poczytać więcej na ten temat: https://prawosportowe.pl/a/kary-dyscyplinarne-za-samoistna-czerwona-kartke
  • Odpowiedz