Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Przy dodawaniu puli na Uniswap v3 mam do wyboru Fee Tier 0,3% dla popularnych stabli i 0,05% dla stabilnych par ? Co wybrać dla eth-usdc ? I jak mam to rozumieć ?

Jak wybiorę 0,05 to będę dostawać mniejszy procent ale częściej bo częściej takie opłaty ustawiają użytkownicy ? A jak 0,3 to większy procent ale rzadziej ? Tak mam to rozumieć ?
  • 10
  • Odpowiedz
Jak wybiorę 0,05 to będę dostawać mniejszy procent ale częściej bo częściej takie opłaty ustawiają użytkownicy ? A jak 0,3 to większy procent ale rzadziej ? Tak mam to rozumieć ?


@Wypokowicz93: tak, czesciej bo uzytkownicy czesciej swapuja w poolu z mniejszym fee
  • Odpowiedz
  • 0
@emjot86: A co jak jak ustawie eth-USDC w przedziale 3100-4100 a potem wyskoczy eth na 4500? Czyli przestaje zarabiać ale mogę zlikwidować tą pulę i otworzyć nową. Duże są opłaty otwarcia i zamknięcia puli? Nie mogę znaleźć tego zabardzo a chciałbym co wiedzieć przed dodaniem :)
  • Odpowiedz
A co jak jak ustawie eth-USDC w przedziale 3100-4100 a potem wyskoczy eth na 4500


@Wypokowicz93: wtedy będziesz miec tylko usdc w puli, czyli wycofujesz je, za 50% kupujesz eth i dodajesz od nowa :)

Oplaty sa niskie (kilka, kilkanascie centow) na arbitrum i na tej sieci warto dzialac, portfel najlepiej rabby. Jak cos to pytaj :)
  • Odpowiedz
  • 0
@emjot86: W sensie chce zrobić na początek pulę za 1000$. Po 500 w jedno i drugie. Jak mi wyskoczy eth na 4500 to skasuje mi te 500 eth i zostanie tylko 500$ USDC czy sprzeda mi eth i będę mieć znowu 1000$ tylko same usdc ?
  • Odpowiedz
@Wypokowicz93: nie no, nic nie znika :) wtedy eth zostanie sprzedane (tzn. wykupione przez traderow) i bedziesz mial ponad 1000 USDC (bo te 50% eth drożało) + fee.

Gorzej jak eth spadnie ponizej 3100 i bedzie spadac dalej - wtedy bedziesz mial 100% w eth warte nieco mniej niz 1000 usd, ktore bedzie powoli tracic wartosc dalej. Dlatego warto dodawac plynnosc w projektach, ktore w dlugim terminie nie powinny spasc i
  • Odpowiedz
@Wypokowicz93: w ETH i USDC ale proporcje zaleza od tarde`ow, ogolnie blisko 50/50 powinno byc jesli cena nie poszla mocno w ktoras strone. Jeszcze warto pamietac, ze im wezszy range tym tym wieksze zarobki ale tez wieksze ryzyko ze nasza pozycja bedzie out of range i wtedy nic nie zarabiamy.
  • Odpowiedz
  • 0
@emjot86: Tak chodzi o fee dla mnie. Na UniSwap 1000$ eth/usdc 50/50 wychodzi 1.84$ daily na miesięcznym wykresie a w tej samej konfiguracji na sushiswap wychodzi 4.7$.

Dlaczego ? Na sushi więcej hajsu się przewala i dlatego ? Częściej używany do wymiany ?
  • Odpowiedz