Wpis z mikrobloga

Nie mogę dojść do siebie po tym jak okradli mi szopę. Szopa na działce na której buduje dom i zakładam siedlisko by uprawiać warzywa i hodować zwierzęta.

Moja taktyka była prosta nie zostawię tam nic co ma większą wartość to i po co ktoś ma to kraść.

Wynieśli dosłownie wszystko. Młotek kupiony za 30zl 5 lat temu, siekiera sklejona taśmą izolacyjną bo latała. Kanister z resztką benzyny czy litr oleju silnikowego. Sprej i parę sekatorów. Wąż ogrodowy.

Do kupy może wydałem na to 2-3 tysiące. Gość to sprzeda za 200? 300? Tam nie było nic wartościowego.

Gość lub goście co to robili widzieli że okradają biedaka. To wszystko służyło mi do pracy. Teraz odbudowa zaplecza zajmie mi tygodnie i muszę znów wydać te 2-3 tysiące...

Nie rozumiem jakim podłym trzeba być by pozbawić człowieka możliwości pracy. Poszedł by do roboty to samo by zarobił w 2-3 dni zupełnie legalnie.

Teraz strach i niepokój czy wróci po te kilka szpadli co zostawił

#zalesie
Dobry_Gospodarz - Nie mogę dojść do siebie po tym jak okradli mi szopę. Szopa na dzia...

źródło: temp_file7989083629129967022

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop właśnie żadnych kamer nie miałem bo droższe kamery niż to co w środku. No i prądu tam jeszcze nie mam. Wiem że ludzie tracą po kilkadziesiąt tysięcy na takim włamie także moja strata "niewielka" bo ja wszystkie elektronarzędzia zabieram ze sobą. Muszę teraz pomyśleć co dalej
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz zastaw na smieciów pułapkę. Najlepiej coś na ostro, np spadające ostre rzeczy , jakieś doły z gwoździami. Nad bydłem nie ma się co litować. Tania kamerka z wifi i spory powerbank mogłyby pomóc aby potem to opublikować i obśmiać.
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz przynajmniej kamera, popatrz w internecie co tam jest dostępne, ja kupiłem tą i do podglądu co dzieje się na działce jest wystarczająca, wysyła powiadomienia można włączyć alarm albo puścić coś z głośnika, bateria trzyma przynajmniej miesiąc i ma zapis w chmurze za kilka dolarów miesięcznie ale sam nie wykupiłem, więc nawet jakby ją ukradli to video masz

https://amzn.eu/d/9fk8zCn
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: gdzieś tam w Ameryce Południowej popularne jest obtłukiwanie porządnymi kijami dłoni złodziei, których złapią. Wydaje się sensowe, a jak się dobrze potłucze i połamie te ręce to całkiem długo spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: znam to, mi ukradli przedłużacz, młotek i inne drobne pierdoły, za pierwszym razem nawet policję wzywałem (szkoda czasu).Po kilku miesiącach sytuacja się powtórzyła. Kradzieże znikły dopiero jak zamieszkaliśmy w już skończonym domu. Bardziej podejrzewam dzieciaki niż meneli, bo w szopie stało pół kraty piwa, i została nieruszona XD
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: chłopie xd ja jak za dzieciaka robiłem u ojca w firmie i znosiłem po skończonej pracy rzeczy do samochodu. Stał taki dziadek pytał co robimy zagadywał itd. Zostawiłem wiadra przy samochodzie (takie już umyte ale raczej ich koniec był bliski) odwróciłem się i idę dalej po szpeje xd ja patrzę a dziadek z tymi wiadrami na skladaku #!$%@? XD
  • Odpowiedz