Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, dobry wieczór.

Z ufologicznego obowiązku przeprowadzam tzw. research (czyli to co każdy domorosły amator latających obiektów robi w wolnym czasie a później griftuje na twitterze), a mówiąc prostszymi słowami ankietę na portalu ze śmiesznymi obrazkami, na odpowiednim tagu w celu wyłonienia najbardziej wiarygodnego incydentu związanego z szeroko pojętym zjawiskiem UFO.

Niestety Białek wymusił tylko 10 pytań w ankiecie, w związku z czym musiałem ograniczyć się tylko do najbardziej rozpoznawalnych zajść jednocześnie ignorując takie przypadki jak Westall w Australii czy polskie Zdany ( ͡º ͜ʖ͡º) jednocześnie dorzucając trochę mniej oczywiste wydarzenia.

pozdro

ufo #uap #ufonapowaznie

Który incydent z UFO/UAP/NHI jest najbardziej wiarygodny?

  • Kumburgaz, Turcja 2008 9.4% (3)
  • Ruwa, Zimbabwe 1994 6.3% (2)
  • Cash-Landrum, USA 1980 0% (0)
  • Nimitz Incident, USA 2004 31.3% (10)
  • Socorro (Lonnie Zamorra), USA 1964 0% (0)
  • Roswell, USA, 1947 15.6% (5)
  • Fatima, Portugalia 1917 3.1% (1)
  • Rendlesham Forest, Wielka Brytania 1980 6.3% (2)
  • Betty & Barney Hill, USA 1961 0% (0)
  • Żaden lub Inny - napisz w komentarzu 28.1% (9)

Oddanych głosów: 32

  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@rurarz: w ankiecie z różnych powodów nie zmieściły się takie przypadki jak:
- Whitley Strieber
- Zanfretta
- Pascagoula
- Travis Walton
- Bob Lazar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Voronezh u ruskich
- Malmstrom
- Valensole, Francja 1965
- incydent na lotnisku O'Hare w Chicago w 2006 r.
- i sporo innych, o których nie pomyślałem
  • Odpowiedz
"Kliknęło mi się" w Kumburgaz i nie mogę zmienić.

Najbardziej wierzę w relacje (dość współczesnych) wojskowych, szczególnie pilotów myśliwców - z kilku powodów:
- ci wyżsi stopniem więcej "tracą" na estymie i potencjalnej karierze niż zyskują nawet potencjalnie na książkach i filmach (taki wywiad Rosem Coulhartem to zwykle rząd ~$300). Zarobki tych z Nimitza to nie mniej niż jakieś 150 000$ rocznie, a nie zdziwiłbym się gdyby były 2-3 razy wyższe
-
  • Odpowiedz
  • 1
@nativ:
- Kumburgaz, Turcja 2008 - gość filmował przez kilkanaście miesięcy obiekt nad Morzem Marmara, rzekomo nagrywając nawet humanoidalne istoty. Na wykopie wczoraj był o tym wpis https://wykop.pl/wpis/75812107/zawsze-w-tematach-ufo-obcych-bytow-czy-temu-pochod , polecam przejrzeć i przeczytać również mój komentarz z linkiem do metabunk. Tldr; nie da się tak naprawdę określić co widać na filmach, więc może to być wszystko i nic.

- Ruwa, Zimbabwe 1994 - masowa obserwacja pojazdu oraz humanoidalnych istot przez około
  • Odpowiedz
  • 1
@Aguirre_gniew_brzozy: nie mogę patrzeć na zdjęcie z Calvine w ten sam sposób po tym jak zobaczyłem jak prosto można sfingować to co na nim widać

Ten sam problem jaki istnieje w wielu zdjęciach z UFO/UAP - nie zakładając oczywistego CGI nie jesteśmy w stanie patrząc na samo zdjęcie być pewni, że to co widzimy to faktycznie obiekt znajdujący się w powietrzu a nie złudzenie optyczne bądź sprawna manipulacja. Nawet jeśli dołożymy
rurarz - @Aguirregniewbrzozy: nie mogę patrzeć na zdjęcie z Calvine w ten sam sposób ...

źródło: Zrzut ekranu_12-4-2024_131216_

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy: ponoć są jeszcze minimum 3 zdjęcia z tego zdarzenia, ale jakimś sposobem udostępnione zostało tylko jedno. Mając więcej niż jedną klatkę można już powiedzieć coś więcej, a przynajmniej wykluczyć statyczny obiekt na tafli jeziora.

Jest to dość powszechny przypadek jeśli chodzi o media związane z UFO:
- film z TikTakiem też jest ucięty w dość konkretnym momencie i rzekomo istnieje dłuższa wersja nagrania
- GIMBAL również ma przedstawiać inne obiekty
  • Odpowiedz
@rurarz: Co do Calvine, to bodajże na daily mail (tak wiem, #!$%@? źródło, ale akurat mieli fotę) była współczesna fota miejsca, w którym zrobiono to zdjęcie (idzie poznać po płocie i drzewach) - I to miejsce jest na szczycie góry, a dookoła są tylko góry (które swoją drogą jako tako można dojrzeć na dole zdjęcia ufo, jak się pobawi z levelsami w programie graficznym)

Zresztą, sprawdzając calvine, to tam nie ma
bart16 - @rurarz: Co do Calvine, to bodajże na daily mail (tak wiem, #!$%@? źródło, a...

źródło: FaESQfAXEAEVgVm

Pobierz
  • Odpowiedz