Wpis z mikrobloga

#rower
Skrzywił mi się wózek przerzutki (Sram NX) i chcę to wykorzystać jako okazję na przejście na Shimano ale mam pewne wątpliwości:
Która przerzutka Shimano 12s ogarnie kasetę 11-42? Mam taką do wykorzystania, szkoda żeby się zmarnowała.
Czy Shimano będzie bez problemu pracowało z korbą od NX?
Dzięki za pomoc.
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
każda mtb, czyli od deore w górę


@ujdzie: to super, myślałem o RD-M6100 albo RD-M7100 ale one w serwisówkach mają podane że minimalna ilość zębów największej tarczy to 51. Dopiero RD-M8100 ma podane że 45 zębów (a to nadal nie jest 42).
  • Odpowiedz
minimalna ilość zębów największej tarczy


@MoonlightSh: to jakieś dziwne tłumaczenie, z reguły jest maksymalna pojemność.

Od tego mas śrubę B, żeby dokręcić do mniejszych kaset.
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: nie zdziwiłbym się gdyby to dotyczyło kaset, których nie produkują w innych rozmiarach. Miałem M8100sgs i latałem na jakimś śmiesznym sunrace 40T, bo 2 lata temu nie było nic innego dostępnego. Działało to ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: tak też zakładam, Shimano oferuje do tych przerzutek tylko jeden rodzaj kasety.
Warto 30 zeta dopłacić do M7100? Manetkę też wtedy bym brał z tej samej grupy, czyli finalnie M7100 przerzutka + manetka wychodzi 50 zeta więcej niż M6100.
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: nie pamiętam już czym przerzutki się różniły, chyba tylko materiałami i możliwością dokręcenia sprzęgła śrubką, czyli samo podbudowanie ego bardziej prestiżowym logo.

W manetkach za to już są różnice, bo możesz sobie zrzucać więcej biegów i z obu stron (vs Sram tylko z jednej).
  • Odpowiedz
Warto 30 zeta dopłacić do M7100? Manetkę też wtedy bym brał z tej samej grupy, czyli finalnie M7100 przerzutka + manetka wychodzi 50 zeta więcej niż M6100.


@MoonlightSh: 6100 -> 7100 warto - przerzutka łąpie luzy bardzo
manetka zdecydowanie warto XT - ma zrzucanie o 2 koronki
  • Odpowiedz