Wpis z mikrobloga

Zaczęło się.
Przez miasto niesie się ryk. Przez wieś niesie się warkot. To musi tak hałasowac? Nocowałem kiedyś w Tyńcu pod Krakowem(w klasztorze jest taki hotel, gdzie można się wyciszyć itp.), a oni urządzali sobie rajdy po ul. Księcia Józefa, to kilka km od klasztoru, a motory wyły jak piła tarczowa. Zresztą, przecież wszyscy to znamy. To jest jakoś uzasadnione, że motocykle są tak głośne, czy to szpan Sebków po prostu?

#motocykle #motoryzacja #zalesie
qeti - Zaczęło się.
Przez miasto niesie się ryk. Przez wieś niesie się warkot. To mus...

źródło: sportowy-wydech-bez-homologacji-modyfikacja-za-którą-możesz-stracić-dowód-rejestracyjny-640x478

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@qeti: @bocznica Sebki na ścigaczach to hałasują dopiero jak jest dobra droga i mogą się rozpędzić. Nawet jeśli to robią to parę sekund i ich nie ma.

Natomiast poyeby w harleyach i podobny robią taki cholerny hurgot, że będąc na chodniku nie słychać myśli a w domu szkole się trzęsie. Przy czym oni ten hałas robią tocząc się 30km/h więc trwa on znacznie dłużej.

Wydechy w motocyklach są wybebeszane i w
  • Odpowiedz
@qeti: Sam jeżdżę na motocklu ale tych łebków z gównianymi głośnymi wydechami nie znoszę... Kocham fajne brzmienie silnika ale nie te gówna co jeżdża...
  • Odpowiedz
  • 1
@qeti jak ryczy to mają poczucie większej mocy i że są fajniejsi. Poza tym w kasku ciszej to słyszą.
Tak czy siak, serwowanie innym takiego huku to egoizm i tyle ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@trololo55: Typowy janusz motocyklizmu. Ty myślisz że ktoś cię zauważy jak będziesz jechał więcej niż 120-140 km. Zanim ktoś cie usłyszy ty będziesz już za nim. Chyba że mowa o 125 to wtedy ok, ludzie będą się obracać i zastanawiać co to za śmieszny dźwięk i skąd dobiega, zanim do nich się doturlasz fala dźwiękowa 5x okrąży glob.
  • Odpowiedz
@wiktorbo: największa bzdura jaką dzisiaj przeczytałem

@proweniencja: typowy ignorant, jedziesz normalnie 70km/h i ludzie cię nie widzą, wyjeżdżają z podporządkowanej, próbują skręcić przed tobą. Co najmniej kilka takich akcji w sezonie, a zajeżdżanie pasa to jest nagminne. Jak ktoś nie widzi, to może chociaż usłyszeć
  • Odpowiedz
@trololo55: miałem motocykl z pełnym układem wydechowym (kupiłem używkę), ziemią pod nim drżała.

Teraz mam nowy, seryjny wydech i jeździ się 100% tak samo. To serio nic nie zmienia. Jedynie ludzi wkurza. Większość motocyklistów zmienia wydech bo inaczej by się nikt za paździerzem nie obejrzał.
  • Odpowiedz
@wiktorbo: za moim motocyklem to akurat oglądają się nawet jak jest zgaszony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym mocna customowa lampa z przodu + dźwięk powoduje, że mam znacznie mniej takich sytuacji.
  • Odpowiedz
@trololo55: a ja nawet bez customowych lamp i wydechów "wzbudzam podziw" no i co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

głośność wydechów, jazdę na długich, customowe lampy nie mają żadnego przełożenia na to jak inni nas widzą, naprawdę. Trzeba jeździć tak, żeby dać innym szanse siebie zobaczyć. Najwięcej płaczą ci co jeżdżą jak skończeni debile, niestety.
  • Odpowiedz
@wiktorbo: u mnie też wydech fabryczny, ale jest jaki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą ja nie mam żadnych owiewek, więcej niż 110 czy 120 nawet nie chce mi się jechać.

Tej szansy nie poprawiasz jak cię nie widać i nie słychać.
  • Odpowiedz