Wpis z mikrobloga

Wśród aborcjonistów rozbraja mnie ten tok myślenia, że wy serio wierzycie, że ludzie będący przeciw aborcji dokonaliby jej z tego powodu, że córka co miała iść na studia zaciążyła, albo partnerka w nieodpowiednim momencie xDD Może jak ktoś jest turbo hipokrytą i zawodowym politykiem, to tak.

Ja jako przeciwnik aborcji uznaję ją tylko w tych przypadkach, kiedy nie ma co ratować lub dokonano gwałtu (przekazanie zwyrolskich genów jest szkodliwe).

Byłem w sytuacji, gdzie byłem z laską miesiąc (to ta sama co finalnie 6,5 roku) i spóźniał jej się mocno okres po wpadce (młody i głupi) i już jako 21 latek powiedziałem, że o aborcji nie ma mowy, bo to po prostu nie godzi się z moją moralnością i w dorosłym życiu trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Nie wyobrażam sobie po prostu podjąć takiej decyzji, siedziałaby mi w głowie do końca życia.

Serio, jeśli ktoś jest prawdziwą konserwą, nie na pokaz, to takiej decyzji by po prostu nie umiał podjąć. Aborcja na zasadzie - usunę w 3 miesiącu, bo się rozmyśliłem, jest zbrodnią.

#polityka #aborcja #sejm
  • 15
  • Odpowiedz
  • 10
Dodam jeszcze, że sama aborcja to tragedia dla rodziców. Usunięcie dziecka, które jest zdeformowane, bez szans na przeżycie, cokolwiek, to naprawdę dramat. To nie jest metoda antykoncepcji ani nie jest to usunięcie pasożyta, nie jest to "wola kobiety", bo tak jej się chce. To jest naprawdę bardzo poważna sprawa i Lewica robi sobie z tego cyrk.
  • Odpowiedz
Aborcja na zasadzie - usunę w 3 miesiącu, bo się rozmyśliłem, jest zbrodnią


@Kopyto96: wg w Twojej ocenie i wg Twoich zasad moralnych. I chwala Ci za to. Ale nie kazdy musi Twoj punkt widzenia podzielac. Nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rob.
  • Odpowiedz
@Kopyto96

No i super że masz taki światopogląd. Są ludzie którzy mają odmienny światopogląd. I jak oni muszą uszanować Twój światopogląd tak samo Ty musisz uszanować ich.
Dlatego proponuję, żeby przeciwnicy aborcji jej nie robili, a zwolennicy niech robią.
Dlaczego każdy musi mówić innym jak mają żyć, to ja tego nie rozumiem. Jeśli ktoś ma takie poglądy, że „wpadł” i chce zrobić sobie aborcje, to niech robi. Ciąża jak i aborcja niosą
  • Odpowiedz
@Kopyto96: i bardzo dobrze, a co w przypadku gdy uważasz ze auta typu SUV są niebezpieczne dla pieszych, nieekonomiczne i ogólnie nie mają sensu. Wprowadziłbyś zakaz kupowania i sprzedawania SUVów? Bo to twoja opinia i moralność?
  • Odpowiedz
@Kopyto96 przecież opowiadasz standardowy scenariusz polskiej prawicy

Znam też trochę lekarzy, którzy „nawrócili się”, przestali przerywać ciąże, jak już „wyskrobali” sobie dwa porządne mieszkania w Warszawie albo piękną willę. Teraz są już bardzo przeciw. O jednym lekarzu, znane nazwisko, przez lata mówiło się nawet „złota łyżka”. A teraz jest publicznie przeciw i pierwszy chce rzucać kamieniem. Nie wypada mi lub wręcz nie wolno mi wymieniać nazwisk, zwłaszcza kiedy obowiązuje mnie tajemnica lekarska,
  • Odpowiedz
Ja jako przeciwnik aborcji uznaję ją tylko w tych przypadkach, kiedy nie ma co ratować lub dokonano gwałtu


@Kopyto96: No to żaden z Ciebie przeciwnik aborcji. Prawdziwy konserwatysta to takiej decyzji by po prostu nie umiałby uznać, nie zasłaniałby się "zwyrolskimi genami".
  • Odpowiedz
@Tylko_mleko: Ja Ci niczego nie zabraniam. Jest jednak pewna istotna różnica pomiędzy płodem ludzkim w pierwszym trymestrze, a dowolnym kręgowcem na późniejszych etapach rozwoju. Płód ludzki w pierwszym trymestrze nie ma funkcjonującego układu nerwowego natomiast by móc się nad jakimś bytem znęcać ten byt musi być zdolny do odczuwania. Wprawdzie można powiedzieć że "znęcam się nad krzesłem" ale sam sobie odpowiedz na pytanie na ile jest to zabieg stylistyczny wypowiedzi, a
  • Odpowiedz
@maniac777:

Płód ludzki w pierwszym trymestrze nie ma funkcjonującego układu nerwowego


@maniac777: Zalazki ukladu nerwowego forumuja sie juz w 2gim tygodniu, tak mowi wujek google.

by móc się nad jakimś bytem znęcać ten byt musi być zdolny do odczuwania.


@maniac777: Na swiecie mamy ludzi, ktorzy w wyniku choroby genetycznej nie odczuwaja bólu, moge ich zabic? Czemu niby nie? Przeciez bólu im nie sprawiam.
  • Odpowiedz
Zalazki ukladu nerwowego forumuja sie juz w 2gim tygodniu, tak mowi wujek google.


@Tylko_mleko: Jeszcze raz powtórzę zaznaczając kluczowe słowo które zdecydowałeś się pominąć w swoich rozważaniach.

Płód ludzki w pierwszym trymestrze nie ma funkcjonującego układu nerwowego

Na swiecie mamy ludzi, ktorzy w wyniku choroby genetycznej nie odczuwaja bólu, moge ich zabic? Czemu niby nie? Przeciez bólu im nie sprawiam.


@Tylko_mleko: Powyżej jedno słowo pominąłeś bo Ci nie pasowało do
  • Odpowiedz