Wpis z mikrobloga

Mimo meldunku w PL nie należał mi się program BK2% pomimo spełniania wszelkich innych warunków poza umową o pracę w Polsce. Ale spokojnie Ukrainiec czy inny obcokrajowiec mógł z niego korzystać, wystarczyło, że miał etat gdzieś w Polsce, choćby od kilku dni. To samo jest pewnie w tuskowym genialnym planie dofinansowania deweloperów. Jak jeszcze raz usłyszę, że rząd chce powrotu Polaków z obczyzny to sprzedam mu liścia. Depolonizacja Polski trwa w najlepsze, szkoły mundurowe wraz z uczelniami już pękają w szwach od obcokrajowców. Jako Polak na emigracji jestem wart mniej dla ojczyzny niż Ukrainiec który wczoraj przekroczył granice PL-UA, pomimo że kształciłem się i pracowałem większość życia w polskim systemie. Coraz trudniej myśleć o Polsce jak o domu.
#emigracja #nieruchomosci
nO-C34 - Mimo meldunku w PL nie należał mi się program BK2% pomimo spełniania wszelki...

źródło: chuje

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@nO-C34 nie mieszkasz i nie pracujesz w Polsce i żalisz się, że rząd nie daje ci kredytu z dofinansowaniem na mieszkanie w Polsce?
Meldunek jest gówno wart, bo niektórzy z meldunkiem w Polsce od 30 lat nie widzieli Polski na oczy, tak samo znam ludzi 50+, którzy wciąż są zameldowani w domu rodziców, chociaż nie mieszkają w nim od młodości.
  • Odpowiedz
  • 1
@troglodyta_erudyta: jakbyś czytał ze zrozumieniem to dowiedzialbyś się, że WIĘKSZOŚĆ ŻYCIA pracowałem i odprowadzałem podatki w Polsce. Mało tego nadal zostawiam tam niemało kasy za każdym zjazdem. A mimo to kolejne rządy spisują mnie na straty i nie żalę się, a stwierdzam fakt. Ukrainiec który wczoraj przyjechał wedle zapisów programów dopłat do deweloperów jest sponsorowany z podatków Polaków, także z moich.
Mimo mojej absurdalnej chęci powrotu na stałe do Polski jestem
  • Odpowiedz
@nO-C34 ukrainiec który przyjechał i mieszka w polsce odprowadza podatki, dokłada się do systemu ubezpieczeniowego, konsumuje lokalnie wytworzone dobra, a my przepijamy trochę pieniędzy w lokalach jak przyjeżdżamy na święta. Dla mnie to normalna kolej rzeczy, kraj ma nas w dupie tak samo jak my mamy w dupie kraj wyprowadzając się za granicę.
  • Odpowiedz
  • 2
@nO-C34 nie dokładasz się do systemu w podatkach/ZUS to niby dlaczego miałbyś korzystać z systemu?
No właśnie dobrze że nie możesz kupić, bo mając prace za granicą miałbyś przewagę finansową nad lokalsami którzy tutaj jebią na system i też ciężko im kupić. To że płaciłeś tu podatki kiedyś nic nie znaczy bo się wylogowałeś, trzeba było kupować zanim zacząleś pracować za granicą.
  • Odpowiedz
@nO-C34 Czekaj, czy ja dobrze rozumiem że sam siedzisz na emigracji i jednocześnie prujesz się o Ukraińców legalnie pracujących w Polsce mimo że oni, w przeciwieństwie do ciebie, płacą tu podatki? Big brain moment zaiste godny Mariusza z Brighton XDD
  • Odpowiedz
Jako Polak na emigracji jestem wart mniej dla ojczyzny niż Ukrainiec który wczoraj przekroczył granice PL-UA


@nO-C34: jesteś doskonałym przykładem że polak z polski wyjdzie ale polska z polaka nigdy. Ja mieszkam w Niemczech już od prawie dekady, w Polsce kupiłem mieszkanie w 2013 i normalnie bez przeszkód je spłacam. Wcale nie czuję się gorszy od Polaków czy Ukraińców w Polsce, ale jako że jestem rezydentem podatkowym w Niemczech i jeszcze
  • Odpowiedz
@nO-C34: sory ale jeśli mieszkasz i pracujesz za granicą to naprawdę jesteś dla Polski mniej wart niż Ukrainiec pracujący tutaj. W dodatku sam piszesz że wykształciłes się w Polsce i wyjechałeś czyli Państwo na Ciebie wyłożyło a teraz uciekłeś.
  • Odpowiedz
pokarz mi jeden program promujący obcokrajowców mieszkających jeden dzień spoza UE sponsorujący im darmowe kredyt w DE lub NL.


@nO-C34:

1) Nikt nie daje Ukraińcom kredytu na piękne oczy - muszą mieć zdolność kredytową tak jak każdy - umowa o pracę na odpowiednią kwotę od 3/6 miesięcy albo działalność gospodarcza z historią dochodów od 12 miesięcy. Jak się kwalifikowali to znaczy że jednak są pożyteczni, bo muszą od tych dochodów odprowadzać
  • Odpowiedz
  • 0
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: możesz się nie czuć ale państwo polskie właśnie traktuje tymi programami wlasnych obywateli gorzej niż obcych. Fakty nie subiektywne historyjki.
Ćwiczenie dla ludzi mających problem z logicznym myśleniem:
Czy uważasz, że sprawiedliwe jest udzielać pomocy finansowej z budżetu osobom:
a) które 30 lat żyły i pracowały w danym kraju ale wyjechały wczoraj za granice do pracy z zamiarem powrotu na stałe
b) osobom spoza UE które przyjechały wczoraj i może
  • Odpowiedz
@nO-C34: Nie wiem gdzie wyjechałeś, ale jak tak dalej pójdzie, to w cenie komunistycznego mieszkania w powiatowym, będzie można kupić mały domek w np: Szwecji.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.