Wpis z mikrobloga

ja jestem i nie popieram (poza przypadkami z oryginalnego kompromisu aborcyjnego)


@neuromanta: no zaraz, a dziecko z gwałtu to nie dziecko? a kalekie dziecko to nie dziecko? dlaczego dla zwolenników kompromisu, którzy się pienią na myśl o aborcji na życzenie, jedna aborcja jest akceptowalna, a druga nie?

ps. choćbyście się wszyscy zesrali to skrobanki były, są i będą ¯\(ツ)/¯
Dwulatek bez opieki nie przeżyje. Znaczy, że można zabijać... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Nemayu: nie tępaku, dwulatek może przeżyć pod czyjąkolwiek opieką, zlepek komórek może przeżyć tylko w kobiecie.
@zielonzielon: Argument taki sam że jak mi przeszkadza 500+ to mogę go nie brać. Tutaj nie chodzi o dziecko jako jednostkę, a o problem z dzietnością w tym kraju. Aborcja tylko go pogłębia.
Różnica między aborcją a waszymi przykładami polega na tym, że wy przywołujecie czyny, których przedmiotem jest druga osoba, np. zabójstwo. Z kolei podmiotem aborcji jest kobieta, a przedmiotem jej ciało.


@zielonzielon: a jeśli ktoś jest przeciwko gwałceniu kotów to niech ich nie gwałci ale odczepi się od tych to robią?
Czy może kot też jest dla ciebie osobą, w większym stopniu niż paromiesięczny płód?

Kot czuje ból a płód do jakiegoś
trzeba być totalnym ignorantem żeby tak to widzieć.

Analogiczny przykład: zwolennicy gwałtu mówiący "jak ktoś jest przeciwnikiem gwałtu to niech nie gwałcił". Według przeciwników aborcji aborcja jest czynem tak moralnie złym jak dla mnie czy dla ciebie gwałt. Podpisałbys się pod ustawą "gwałt na zyczenie"? Przecież nie musisz gwałcić, wybór nie zakaz


@xPekka: uwielbiam taką argumentację. Jaki wpływ na Ciebie ma gwałt na Tobie, a dokonanie przez Ciebie aborcji?
a moim zdaniem nie, bo dziecko ma też ojca to wcale moim zdaniem nie jest tak że moje ciało moja sprawa bo gdyby kobieta nie chciała kompletnie dziecka to by się zwyczajnie bez zabezpieczenia nie ruchała.


@Uuroboros: no i po tym wiem, że chyba nie ruchasz. Nie ma 100% pewnej antykoncepcji oprócz wazektomii albo podwiązanie jajowodów.
Zmierzasz do tego, że dwulatka może zabić każdy jego opiekun, a nie tylko jego matka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Nemayu: oj, ty to byś się załapał na aborcję z powodu uszkodzenia płodu

bo w przypadku gwałtu ciąża powstała nie z odpowiedzialności kobiety


@neuromanta: przy pękniętej gumie też powstała nie z odpowiedzialności kobiety, mordo.
przy pękniętej gumie też powstała nie z odpowiedzialności kobiety, mordo.


@Cadfael: ale dla nich to nieodpowiedzialna matka i musi ponieść konsekwencje. Chociaż pęknięta guma nie zależała od niej, zupełnie jak dziecko z gwałtu - czy, o zgrozo - ktoś spuścił się na przykład do basenu.
@zielonzielon: Zrobienie sobie aborcji jest niemożliwe, bo robiące sobie aborcję dziecko nie dysponuje ani odpowiednią technologią, warunkami, ani doświadczeniem w robieniu sobie aborcji. Niniejszym zamykam dyskusję.
@GeDox: Jak pozyskasz ciało do zjedzenia? Albo zabójstwo, albo zbeszczeszczenie zwłok. Dlatego ten argument jest niezły.
Podobnie jest z aborcją. Niby zabieg na kobiecie, ale bez zabójstwa drugiego człowieka nie ma aborcji.

@Cadfael A ty na zrzucenie ze skarpy albo pozostawienie w lesie, ewentualnie na wycieczkę rzeką w koszyku (σ ͜ʖσ)