Wpis z mikrobloga

hej Wykop

moja Partnerka pracuje na etat w jednej z agencji marketingowych. Dodatkowym zajęciem po godzinach jest prowadzenie kampanii reklamowych dla podmiotów prywatnych oraz małych firm. Najczęściej formą zatrudnienia jest umowa zlecenie. Moja partnerka nie ma firmy - kampanie trwają latami a praca polega na ustawieniu kampanii na samym początku i doglądaniu ich i dokonywaniu ewentualnych korekt. Średnia wychodzi pewnie taka, że po ustawieniu kampanii trzeba wejść na konto raz na dwa miesiące.

Praca dodatkowa jest na tyle mało angażująca, że w momencie pójścia na L4 z powodów zdrowotnych (złamana ręka i później ciąża) oczywiście całkowicie wyleciało jej z głowy konieczność zaprzestania świadczenia usług na ten okres dla firm z którymi współpracuje w ramach zajęcia dodatkowego.

Oczywiście w związku z tym ZUS napisał przykry list o wszczęciu postępowania z urzedu - czy jest coś co możemy zrobić żeby uniknąć oddania pobranego zasiłku opiekuńczego? - Czy ktoś miał podobną sytuację i udało się pozytywnie wyjaśnić sprawę?

#prawopracy #prawo #zus
  • 3
  • Odpowiedz
@wielkie_halo: jak zleceniodawca potwierdzi, że świadczyła pracę na jego rzecz w okresach zwolnień, to raczej ciężko będzie wyjaśnić coś dalej z zusem.
Wtedy najlepiej poczekać na decyzję o zwrocie i złożyć odwołanie od tej decyzji.
Sądy często w przypadku sporadycznego wykonywania czynności przyznają rację odwołującym. Np. jak ktoś raz w miesiącu loguje się na konto żeby zrobić rozliczenie miesiąca. Tylko tutaj musicie pamiętać, że ewentualne postępowanie sądowe nie wstrzymuje naliczania odsetek,
  • Odpowiedz
@bikx jestem ciekaw jakie sądy takie decyzje wydawaly bo pierwsze slysze o takich praktykach. Masz jakies przykladowe wyroki lub opinie? @wielkie_halo niestety z mojej wiedzy i doswiadczenia nie mam dobrych wieści. Ewentualnie zglosilbym się do prawnika bo sami mozecie sobie z tym nie poradzic i uzgodniłbym z nim strategie pójścia w dochód pasywny, może darowaliby Wam część zasiłku.
  • Odpowiedz