Wpis z mikrobloga

@Lowca90: dzięki, a jak oceniasz możliwość samodzielnego położenia parkietu przez kogoś, kto nigdy tego nie robił?
całe życie miałem w mieszkaniu parkiety, a teraz robię remont i czeka mnie przeprowadzka i chodzi mi po głowie głupi pomysł położenia parkietu w jednym pokoju.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bukszpryt jak masz narzędzia i trochę umiejętności manualnych to czemu nie. Ale jak masz wypożyczyć wszystko od frezarki do betonu po piłę, kupić grunty i kleje to zleć to fachowcowi. Dzisiaj większość podłóg jakie się montuje to gotowe podłogi i ważna jest czystość montażu a do tego trzeba wprawy. W rękawiczkach podłogi nie położysz a o cięciu przy piłę stołowej w rękawiczkach nawet nie myśl. Przygotowanie podłoża i klejenie wraz z chemią
  • Odpowiedz
@Lowca90: niby nie najgorzej, bo pokój ma jakieś 14-15 m2, ale cholera wie ile innych kosztów mi tu jeszcze wejdzie.

co liczysz jako przygotowanie podłoża?

mam w całym mieszkaniu jakieś stare wylewki i zakładając, że wszędzie położę tylko panele i płytki w kiblu, planowałem wylać tylko samopoziom, bez kucia i wymiany wylewki. jeżeli miałby być w jednym pokoju parkiet, to wtedy byłby sporo wyżej, niż te panele w sąsiednich pomieszczeniach
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bukszpryt szlifowanie mleczka i równanie ewentualnych nierówności. Niezależnie czy wylewka jest z betonu czy samopoziom trzeba zebrać mleczko przed gruntowaniem
  • Odpowiedz