Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś setup do ustawiania żarówek dostosoyrwujących się do czasu, żeby świeciły inaczej w zależności od pory dnia, ale robiły to od razu po włączeniu włącznika?
Wypróbowałem https://www.leroymerlin.pl/produkty/elektryka-i-oswietlenie/zarowki-led-swietlowki/zarowki-led/zarowki-led-z-trzonkiem-gu10/zarowka-smart-led-gu10-4-9-w-50-w-400-lm-rgbw-cct-dim-wiz-smart-lighting-82952610.html ale zanim one załapią w jakim trybie mają działać, to ja z pomieszczenia już wyjdę
#smarthome #inteligentnydom #zigbee
  • 5
  • Odpowiedz
to od razu po włączeniu włącznika?


@kuba0221: Żarówek "smart" nie uruchamia się tradycyjnym włącznikiem. Powinny być zawsze zasilone a ich stanem sterujesz zdalnie smartwłącznikami i automatyzacjami.
  • Odpowiedz
  • 0
@dran2: to jakaś ścisła zasada, bez której nie mam co nawet rozglądać się za rozwiązaniem, które przynajmniej stosunkowo szybko ogarnie w jakim stanie powinna się znajdować żarówka, a tak odpala swój poprzedni stan?
  • Odpowiedz
to jakaś ścisła zasada


@kuba0221: To ogólna zasada. Smartżarówki po wyłączeniu zasilania przestają być smart. Może jest jakaś firma która robi jakiś model żarówki która ma wbudowaną baterię, kontroler i zegar i od razu po przywróceniu zasilania zacznie sama wykonywać jakiś wcześniej zapisany program ale ja nie spotkałem się z niczym więcej niż pamięcią stanu albo prostym POB, robienie czegokolwiek bardziej skomplikowanego było by i tak rozwiązaniem tylko jednego z dużo
  • Odpowiedz
Przy smart żarówkach i "zastanej" instalacji, która nie przewidziała takiego rozwiązania trzeba posiłkować się też smart włącznikami, np. Aqara WS-EUK03 lub Aqara D1, albo obecnym wyłącznikiem połączonym z jakimś przekaźnikiem dopuszkowym. Wtedy żarówkę masz cały czas włączoną (zwarte kable do zasilania w puszce) i jej smart stanem sterujesz za pomocą włącznika/przekaźnika. Tylko pamiętaj, że tu trzeba znać przynajmniej podstawy obchodzenia się z instalacją elektryczną.
  • Odpowiedz