Wpis z mikrobloga

Znalazłem auto, które jest sprowadzone z Niemiec, nie ma OC ale sprzedający mówi, że w dniu kupna kupi odrszu OC, i nie ma przeglądu...

Czy będę miał problem z zarejestrowaniem go? Akcyza opłacona.

Boje się, że nie zarejestruje go bo nie mam przeglądu, a nie zrobię przeglądu bo nie mam dowodu rejestracyjnego.
#samochody
#mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
@agareas: ja to wszystko rozumiem, ale według Google średnia cena ubezpieczenia OC dla tego modelu i rocznika to 500 zł za rok… Sam sobie zadaj pytanie czy to jest taki majątek, tym bardziej, że mógłby kupić na miesiąc i ile go to wyniesie? 60-70 zł?

Dla mnie to już by była dyskwalifikacja auta, bo coś mi nie gra tutaj. Jeszcze bez badania technicznego… Pewnie stan auta też podpicoeany jak tak oszczędza.
  • Odpowiedz
  • 0
@LipaStraszna: Auto jest w super stanie, zero rdzy na dole, nie ma też żadnej pseudo konserwacji.... Nie ma wgniotki nawet, bogate wyposażenie.
Stuka łożysko mcpersona, i wydech jest nieszczelny.

Sprawdzałem bo byłem obejrzeć...
  • Odpowiedz
@agareas: @LipaStraszna normalna sprawa. Od niedawna jest obowiązek rejestracji auta 30 dni od sprowadzenia. Nie da się udowodnić daty sprowadzenia, bo na umowie każdy wpisze dowolną date. Wiec biorą datę od przegladu albo opłacenia oc.
  • Odpowiedz
Boje się, że nie zarejestruje go bo nie mam przeglądu, a nie zrobię przeglądu bo nie mam dowodu rejestracyjnego.


@agareas: Bierzesz tablice tymczasowe jak dobrze pamiętam na taką sytuację aby legalnie na kołach dojechać na stacje, ale bez tymczasowych chyba też zrobisz tylko aby nie ryzykować musiałbyś na stacje przywieźć auto na lawecie.
A auto na fakturę czy umowę inblanco z niemcem?
  • Odpowiedz
@agareas ja kupiłem auto bez OC przeglądu. OC wykupiłem na tablice szwajcarskie z datą zakupu. Dostałem fakturę i rura do domu. Po kupnie zarejestrowałem auto na tablice próbne (powód: auto z usa i brak przeglądu z powodu niezgodnych w polsce kierunkowskazów) ogarnąłem przegląd i zarejestrowałem na normalne tablice a w polisie przepisałem nr na te już normalne.
Auto kupiłem od handlarza całkiem legitne a nie miało OC i przeglądu bo nie jeździło
  • Odpowiedz