Wpis z mikrobloga

Serio za komuny jak sie zdawało prawo jazdy, to klepali papierek każdemu i właściwie nie sprawdzali umiejętności kierowcy? Czy tacy kierowcy powinni przejść szkolenie w nowym systemie, czyli obecnym by móc legalnie jeździć?

#pytanie #prawojazdy #komunizm #polska #motoryzacja

Powinni przejść szkolenie?

  • Tak 35.3% (12)
  • Nie, tamte prawo jazdy jest tak samo ważne 64.7% (22)

Oddanych głosów: 34

  • 22
  • Odpowiedz
@NowakPL A jakie umiejętności sprawdza współczesny egzamin?
Na pewno sprawdza umiejętność perfekcyjnego parkowania między słupkami i umiejętność jazdy tyłem po łuku po wyznaczonych liniach.
Do tego sprawdza wyuczoną do perfekcji trasa egzaminacyjna.
  • Odpowiedz
@programista3k: @xyz_xyz A no coś takiego było, że niby flaszke sie postawiło egzaminatorowi i ten klepnął nam uprawnienia, ale imo czuje sie gorzej względem tamtych osób w kontekście kursu, to na mnie instruktor darł jape jak tylko kołem za linie wyjechałem, a tamci w tamtym okresie mogli w ogóle nie przejechać przysłowiowego łuku, a dziś mają uprawnienia, a w ogóle jeździć nie potrafią - czyli dzisiejsi emeryci, a dla przykładu podam
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: A jeszcze te osoby majà czelność sie wypowiadać i radzić coś świeżym kierowcom, to już w ogóle kuriozum i #!$%@? człowieka bierze, dziady sami powinni pójść na szkolenie jakby mieli troche w sobie przyzwoitości i uczciwości
( ͡° ʖ̯ ͡°) tzn na nowo zdać uprawnienia
( ͡° ͜ʖ ͡°) i zobacz ile dziadków by odpadło na zwykłym kursie
  • Odpowiedz
@epicentrum_chaosu: Sprawdza: umiejętność parkowania przodem, tyłem czy równolegle co wbrew pozorom nie jest takie proste, a to są podstawowe umiejętności, które kierowca powinien mieć opanowane, do tego płynne zmienianie biegów itd no ale jak taki emeryt jeździ cały czas na dwójce i zawala droge, to o jakiej płynnej zmianie biegów mówimy ¯\(ツ)/¯ kierowca ma też dynamicznie jeździć tzn tak by nie spowalniać ruchu na drodze. No i znajomość przepisów tzn wiedzieć
  • Odpowiedz
@NowakPL: troche bzdura z tymi lapowkami. Bylo mnostwo sluzbistow. Na wioseczkach duzo latwiej bylo zdac na pewno plus jazdy byly krotsze. Teoria podobnie jak dzis, ale trzeba bylo wkuwac pytania z karteczek ;) Nie zazdroszcze natomiast zdawania w syrence czy duzym fiacie zima, gdzie zapewne stan techniczny pojazdow pozostawial wiele do zyczenia, nawet jak byly nowe ;) Sporo ludzi robilo prawko w wojsku tez.
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: Ale chodziło mi o to czy sprawdzali umiejętności tak jak dzisiaj, bo np moja ciotka, która jest po 60 to sie boi skręcać w lewo co jest absurdalne, bo jak do #!$%@? kierowca może sie bać wykonać manerw i to kierowca, który powinien być doświadczony, bo uprawnienia ma od ponad 50 lat () albo inni co sie boją cofać, a maja uprawnienia na traktor, który żeby
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: Przez takie coś sam sie czuje gorzej, bo to mnie sprawdzano od a do z i darli morde za drobny błąd, a wtedy to klepali wszystkim jak leci i jeszcze dzisiaj ci ludzie maja czelnośc w ogóle cos radzic komukolwiek czy wypowiadac sie w tej kwestii jak sami w sposób nieuczciwi zdobyli uprawnienia, bo nie nauczyli sie tych umiejętności, to tak jakbt dzis na Ukrainie kupić prawko na wszystkie kategorie.
  • Odpowiedz
@NowakPL: Po pierwsze prawo jazdy to przywilej. Po drugie nie kazdy powinien zostac kierowca albo jezdzic, bo sie do tego po prostu nie nadaje. Kiedys bylo prosciej, ruch byl mniejszy i wolniejszy. Co do ciotki - to ze ma prawo jazdy dlugo, nie znaczy ze umie jezdzic ;) Moze jezdzila tylko do sklepu i do kosciola przez cale zycie, zawsze tymi samymi trasami. Z tego co kiedys czytalem, w latach 60
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: Plusik miras, zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłości. Nie każdy powinien być kierowcą, a to, że moja ciotka była niedzielnym kierowcą nieusprawiedliwia jej braków umiejętności. Nie, kierowca ma mieć opanowane podstawowe umiejętności i PRZEDE WSZYSTKIM nie bać sie wykonywać manewrów, no #!$%@? bo co to za kierowca, który sie boi jeździć, a w drodze do sklepu czy kościoła też mozesz kogoś przejechać, więc to nie jest żaden argument, ze
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: I dalej to żaden argument, że ruch był mniejszy, bo aut było mniej, ale jak sam powiedziałeś prawo jazdy to przywilej i nie każdy może być kierowcą, więc będąc kierowcą musisz potrafić jeździć i nie bać sie jazdy
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: I kolejne, jak nie śledzą to powinni oddać uprawnienia, bo stwarzaja zagrożenie na drodze, albo sie doszkolić
(σ ͜ʖσ) poza tym w KM są ulgi dla emerytów, także komunikacje miejską jako emeryci mają prawie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NowakPL: Moja matka zdawała w technikum z całą klasą. Trzeba było ruszyć Nyską i objechać plac, banalny egzamin. Matka do dzisiaj boi się jeździć.
  • Odpowiedz