Wpis z mikrobloga

@Diamond-kun: Wielokrotnie, w tym na wykopie, zwracano uwagę na skandaliczne traktowanie mężczyzn na komisjach wojskowych. Jest to realny problem i traumatyczne przeżycie dla wielu młodych chłopców, ale ilekroć głośno się o tym mówi, to społeczeństwo nie reaguje. "Od zawsze tak jest, każdy musi to przeżyć".

Faktem jest, że niestety problem molestowania mężczyzn nie jest postrzegany poważnie. Facet jako "ten silny" ma zacisnąć zęby i nie narzekać na to że jest traktowany
  • Odpowiedz
  • 13
@Ogau: tu chodzi o samą koncepcję tej komisji: przymusowo, prawie tylko dla "płci gorszego sortu" (przynajmniej w szkole, tylko chłopcy idą) i te badania są dosłownie po to aby sprawdzić Twoją przydatność do umierania na wojnie xD

Wtedy nikt nie czuł wojny na plecach, dziś jest inaczej więc tak naprawdę zaczyna docierać do egzaminowanych, że za kilka lat może ich tu nie być.

A rozbieranie u mnie było. I grupowo się
  • Odpowiedz
chodzi o samą koncepcję tej komisji: przymusowo, prawie tylko dla "płci gorszego sortu" (przynajmniej w szkole, tylko chłopcy idą) i te badania są dosłownie po to aby sprawdzić Twoją przydatność do umierania na wojnie xD


@sildenafil: ale ja nic nie pisałem o żadnej koncepcji. Najzwyczajniej w świecie spytałem czy gościa stresowało samo badanie, bo w moim przypadku nic złego się tam nie wydarzyło.

To, że tylko mężczyźni są wysyłani na wojny
  • Odpowiedz
@DejvMajla normalizujcie dalej takie traktowanie, a potem płaczcie, że dyskryminacja.


@WielkiNos: w pełni się zgadzam.
Baby potrafią walczyć o swoje.
Pomijam fakt że owo 'swoje' to często jakiś bullshit, ale to nie zmienia faktu, że walczą.
Chłopy pierwsze co powinny uczynić w kwestii walki o swoje prawa, to zacząć naśladować styl walki kobiet.
  • Odpowiedz
@DejvMajla chupy molestwoane od dziesiątek lat, i nic z tym chuopy nie robią = ueueue wina bab


baba zmolestwoana raz, i inne baby aktualnie coś z tym robią = ueueue jakim prawem baby coś robią


Ależ ta logika oskarżania innych o troske o swoją grupe społeczną, kiedy samemu się troski o własną nie wykazuje, jest absurdalne.


@Diamond-kun: w pełni się zgadzam.

Dyskryminacja mężczyzn to fakt niezaprzeczalny. Jedak to kobiety potrafią się
  • Odpowiedz
chupy molestwoane od dziesiątek lat, i nic z tym chuopy nie robią = ueueue wina bab


baba zmolestwoana raz, i inne baby aktualnie coś z tym robią = ueueue jakim prawem baby coś robią


@Diamond-kun: i tu się mylisz. Głosy nt. kwalifikacji wojskowej są od dawna, ale zawsze były zakrzyczanie przez:
- wojskowych - "Nie bądź #!$%@?!", "Facet czy pedał?", "Gdzie masz jaja chłopczyku?!", "Więcej odwagi i mnie szczania po gaciach!"
  • Odpowiedz
Niestety faceci prócz płaku płaku w necie nie robią nic.


@Fingolfin89: bo siedzą w robocie od rana do wieczora, ktoś musi ten #!$%@?łek utrzymywać albo też swoją rodzinę.
  • Odpowiedz
10 lat temu na komisji człowiek był, też stres, nikt się nie upomniał...


@DejvMajla: Wiesz, że właśnie przez takie podejście mężczyźni zostają w tyle? Nauczyliście się wszystko akceptować. Jest źle, ale da się wytrzymać - ok, niech będzie. Tak działacie. Zaciskacie zęby, nie skarżycie się, nie próbujecie nic zmienić, nie wspieracie się wzajemnie. Może czas zweryfikować to podejście?
  • Odpowiedz
@sildenafil serio poczułeś się poniżony bo musiałeś się rozebrać do majtek przy ludziach którzy tego samego dnia oglądają setki innych mężczyzn? Ja np. Miałem #!$%@?
  • Odpowiedz