Wpis z mikrobloga

#polityka #nieruchomosci #sejm

Na początku, żeby nie było, też jestem przeciwko BK0% jak i pompowaniu kasy w deweloperke i flipperow.
Ale wracając, pojawił się taki post wyśmiewający rozdawnictwo, bo babciowe i 1500 dla każdej rodzinki.
Czytasz to i od razu widzisz, że to kolejne 500+ pisowskie itd.
I masz wtedy prawo się wkurzać, bo to kolejny socjal. Sam nie przepadam za takim rozdawnictwem.

Tylko trzeba wytłumaczyć, że to nie jest jak 500+ czyli miesięcznie do 18. roku życia.

Szef rządu zapewniał, że każde dziecko w wieku od roku do trzech lat otrzyma wsparcie od pxaństwa.


Więc to jest tzw. 15k na start tylko podzielone na raty przy narodzeniu dziecka.

Jednak iż trzeba spełnić warunek, a mianowicie pracować, żeby te 1,5k dostawać miesięcznie

Tusk mówił wtedy, że ma to być comiesięczne świadczenie w wysokości 1,5 tys. zł (1,9 tys. zł dla dzieci z niepełnosprawnościami), wypłacane na każde dziecko do trzeciego roku życia, pod warunkiem, że matka po urlopie macierzyńskim wróci do pracy.


Ale też warto dodać, że dostaną osoby, które nie pracują, ale już 3x mniej i to przez tylko 2 lata, zamiast 3 lat.

Trzecia opcja, czyli aktywnie w domu to coś, co dziś znamy pod hasłem Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W tym przypadku rodzice, którzy nie zdecydowali się na powrót do pracy, otrzymają 500 zł co miesiąc przez dwa lata.


No i to też ważne:

Wprowadzenie babciowego będzie też skutkowało likwidacją Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego oraz tzw. żłobkowego, czyli dopłaty 400 zł do żłobka, która przysługuje dziś.


https://businessinsider.com.pl/gospodarka/babciowe-przyjete-przez-rzad-zobacz-czy-dostaniesz-15-tys-zl-na-dziecko/39k3hh5
d4wid - #polityka #nieruchomosci #sejm

Na początku, żeby nie było, też jestem przeci...

źródło: ca03c2aa-5a57-4a90-b867-dbd7ebd244c7

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 4
@d4wid: według mnie jest to bardziej sprawiedliwe, bo tutaj żeby dostawać 1,5k miesięcznie trzeba wrócić do pracy i pracować do 3 roku życia dziecka. A jak wiadomo, praca = większy budżet dla Państwa
  • Odpowiedz
właściciele żłobków lubią to

@TrollingMasterNinja: jeśli dzięki temu powstanie więcej żłobków, bo będzie to opłacalny biznes, to tym bardziej warto.

@d4wid: Natomiast pamiętać trzeba o jednym: to co na konferencji, a to co trafi do projektu to mogą być dwa światy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@d4wid: no i popełniłem rok, przy 15k na start, bo tu chodzi o rok. Czyli przez 3 lata wychodzi 54k, dość niezła sumka, jak jeszcze dodamy 800+
  • Odpowiedz
@d4wid: zgadzam się jest to 54k, ale jak zauważysz to demograficznie jesteśmy w dupie, a jak wiesz to nasze dzieci będą pracować na naszą ,,emeryturę". Dodatkowo kobiety mają problemy z powrotem do pracy po narodzinach dziecka (mają takie prawo - urlop wychowawczy, wówczas nie dostaje kasy, ale ma pewny powrót do pracy) bo często będzie to ich jedyne dziecko i chcą być z nim jak najdłużej, zwiększony wiek narodzin pierwszego dziecka,
  • Odpowiedz