Wpis z mikrobloga

Mam już dość ludzi narzekających na kredyt 0%. Zrozumcie wreszcie, że to program dla wszystkich!

Średnie zarobki netto w Krakowie to 7000 zł netto ( a i tak na pewno większość zarabia dużo więcej, a średnią zaniża kilkadziesiąt/kilkaset osób najuboższych zarabiających 5-6k netto - dla nich właśnie bezpośrednio jest ten program, ale rozwinę to później).

Cena metra kwadratowego w Krakowie teraz to około 20k PLN. Czyli za średnie zarobki możecie kupić ponad 1/3 metra mieszkania w miesiąc (4 metry w rok).
Kupując systematycznie co miesiąc można kupić kawalerkę 50m2 już w ~12 lat (pierwszy milion już w 12 lat!!) a dodatkowo pewnie te ceny wzrosną w tym czasie i będziecie mieć już nie 1 milion, a 3-4 miliony po 12 latach.
Dodatkowo widząc jak jak szybko rośnie Wasz majątek na pewno zmotywuje to wielu z Was żeby zarabiać więcej (wiem co mówię, bo sam dostałem na 20 urodziny 5 mieszkań i widząc ile na tym zarabiam sam postarałem się o to by zarabiać więcej).
Żeby zarabiać więcej trzeba skończyć studia i pracować w zawodzie! Nie rozumiem dlaczego ludzie nie kończą studiów, albo po studiach pracują w jakichś gówno pracach. Nie kupuję też wyjaśnienia, że ktoś się nie dostał na publiczną uczelnię, bo sam się nie dostałem i po prostu skończyłem zarządzanie na uczelni prywatnej (co jest nawet lepsze, bo wiadomo że skoro płacisz za naukę to będzie ona na odpowiednio wyższym poziomie).
Po studiach też nie poszedłem na łatwiznę do jakiejś biedronki czy kebaba, tylko znalazłem stanowisko kierownicze (ja dodatkowo trochę zrezygnowałem z wyższych zarobków żeby wspierać firmę ojca, ale jeśli ktoś nie ma takich zobowiązań to może zarabiać nawet więcej).

I teraz najważniejsze: program Bezpieczny Kredyt 0% jest dla tych mniej zaradnych, którzy mimo tego co mówiłem nie poszli na studia, albo poszli na łatwiznę i nie pracują w zawodzie. Skoro sami nie potrafią o siebie zadbać to Państwo postanowiło im pomóc kupić mieszkania i też na tym zarabiać.

Ale mimo tego że wspieramy najuboższych to my na tym też zarabiamy! Więc ostatecznie wychodzimy na zero (albo nawet częściej na plus). Wystarczy tylko wziąć w rękę kalkulator i to samemu policzyć…

( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #bajt #heheszki #smiechprzezlzy
  • Odpowiedz