Wpis z mikrobloga

Generalnie, ja jako wyborca koalicji nie jestem w stanie pojąć czemu rząd w pierwszej kolejności zajmuje się jakimś babciowym i niechcianym przez większość społeczeństwa kredytem 0%. Przecież przez takie głupie decyzje ludzie będą niezadowoleni z ich rządów i będą wyznawać myśl "PiS-PO jedno zło" chociaż to nieprawda.
#polityka #sejm #nieruchomosci
  • 32
  • Odpowiedz
niechcianym przez większość społeczeństwa kredytem 0%


@Koziom: większość społeczeństwa ma zaspokojone potrzeby mieszkaniowe a jeszcze jest część, która w ogóle nie inspiruje do własności nieruchomości. Tutaj akurat elektorat 25-35rż jest osamotniony.
  • Odpowiedz
niechcianym przez większość społeczeństwa kredytem 0%


@Koziom: a skąd wiesz, że kredyt 0% jest niechciany przez społeczeństwo? To jeden z głównych, programowych postulatów PO. Jakoś poza Wykopem nie widzę wielkiego oburzenia tym programem. I nie mówię tego, żeby bronić kredytu 0% tylko takie są fakty.
  • Odpowiedz
@Koziom: realia są takie, że dużo ludzi chce 0%, ale nie ci co chcą kupić mieszkanie, a ci co je budują, wykańczają, załatwiają kredyt, banki, producenci, projaktanci jest tego trochę
  • Odpowiedz
@Koziom: bo m.in. przez brak programów socjalnych "pieniędzy nie ma i nie będzie" i patrzenie na kraj z warszawocentrycznej pozycji stracili władzę w 2015. Pis rozbuchał socjal, przyzwyczaił wyborców do takiego działania i poniekąd spora część społeczeństwa tego teraz oczekuje. Zwróć uwagę na kwik odnośnie realizacji 100 konkretów gdzie jak dla mnie (też wyborcy koalicji) kluczowy jest zwrot destrukcyjnych zmian prawnych, powrót do prowadzenia polityki zagranicznej i posiadania głosu na forum
  • Odpowiedz
Przecież przez takie głupie decyzje ludzie będą niezadowoleni z ich rządów i będą wyznawać myśl "PiS-PO jedno zło" chociaż to nieprawda.


@Koziom: wieczna beka z populistów xD i ich wyznawców
  • Odpowiedz
  • 1
@p1234567890 ale to ciągle jest o wiele mniejsza grupa, niż ta co nie chce tego programu, bo są, świadomi, że będą sponsorami zabawy, w której zarobią tylko banki i deweloperzy. Niech stworzą ustawę z kredytem na "0" procent, ale niech różnicę solidarnie spłacają banki i sprzedawcy mieszkań, czyli te instytucje, które na tym zarobią. Zaraz by się okazało, że ten kredyt jest bez sensu i nieopłacalny. A tak, to frajerzy w majestacie
  • Odpowiedz