Wpis z mikrobloga

MATURA vs STUDIA ankieta #rozdajo

Zaplusuj ten wpis i odpowiedz na pytanie jeśli masz za sobą co najmniej 2 semestry studiów

Wśród plusujących/głosujących wylosuję 3 nagrody: książka albo kurs udemy do 50 zł

Dodatkowa nagroda za najciekawszy komentarz dot. nauki do matury albo sesji na studiach

#studia #rozdajo #nauka #ciekawostki

Czy uczyłeś się więcej do matury czy do najtrudniejszej sesji na studiach?

  • Do matury - zdecydowanie więcej 21.3% (57)
  • Do matury - trochę więcej 10.1% (27)
  • Do sesji - zdecydowanie więcej 54.3% (145)
  • Do sesji - trochę więcej 14.2% (38)

Oddanych głosów: 267

  • 12
  • Odpowiedz
@Ryptun: zależy czy ktoś planuje otrzymać dobry wynik czy tylko zdać xd
Np. osoba planująca lekarski musi nauczyć się trochę więcej niż polskiego
  • Odpowiedz
@cieliczka matura to xD Do matury z biologii przeczytałam dzień przed vademecum maturalne, do matury z polskiego dzień przed przeczytałam też vademecum. Do reszty się nie uczyłam. A studia…. No cóż, pierwsze kolokwium mnie przeorało.
  • Odpowiedz
@cieliczka: do matury na dobrą sprawę uczyłem się trzy lata - praktycznie tylko trzech przedmiotów. Dobrze to w sumie wspominam, ale było naprawdę dawno (tzw. stara matura). Później przed samą matura to był miesiąc wkuwania codziennie.
Na studiach były krótsze okresy, ale bardzo intensywne. Dużo przedmiotów było tylko jeden semestr, więc trudno to porównywać w ogóle.
W sumie przygotowania do matury dały mi super bazę pod studia i nie tylko. Nauczyłem
  • Odpowiedz
@cieliczka: Ale mówimy o nauce do matury podstawowej, czy do matury rozszerzonej? Matura podstawowa a rozszerzona np. z takiej matematyki, to są dwa różne światy. Liczba działów które trzeba przerobić na rozszerzenie, aby ją napisać nawet na to 50% to spore wyzwanie, a same zadania są trudne. Dodatkowo niektórych rzeczy uczysz się od nowa, a na studiach możesz mieć już jakąś podstawową wiedzę (bo raczej studiujesz to czym się interesujesz).
  • Odpowiedz