Wpis z mikrobloga

Wykopki, u chłopa w komisji wyborczej #!$%@?ło się wczoraj. Komisja wyborcza obejmuje dwie miejscowości, Piździszew A, oraz Piździszew B.
Z Piździszewa A oraz Piździszewa B jest wybierane po jednym radnym do rady gminy. W pewnym momencie babce z komisji coś się #!$%@?ło i ludziom z Piździszewa A zaczęła wydawać karty do głosowania na Radnego z Piździszewa B, wydano 11 takich kart zanim się zorientowali.
O ile w pierwszej miejscowości nie ma to znaczenia bo osoba która została radnym wygrała 80 głosami, to w drugiej miejscowości różnica wynosi 1 głos.
Dziś na stronie pkw jest oficjalne potwierdzenie wyników z mojej miejscowości.
Czy w takim przypadku głosowanie nie powinno być powtórzone? Jakie są procedury w takiej sytuacji?
Wiem to wszystko bo znajoma mi osoba była mężem zaufania, czy jak to się tam zwie.
Pomyłka o błędnie wydanych kartach została zaprotokołowana w komisji.

#wybory #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
@slawek887: nie mogę potwierdzić prawdziwości tej historii, ale sam w życiu bym nie podawał swoich danych czy miejsca zamieszkania na tym gównoportalu dla przegrywów
  • Odpowiedz
@colliee: Przecież można było to napisać na kilka sposobów, żeby nie podawać żadnych swoich danych, a jednocześnie mieć poparcie tej historyjki w faktach

A można też wymyślać baity na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@micmac: jeżeli coś takiego faktycznie miało miejsce, protest powinien zostać uwzględniony, a głosowanie w tej wsi powtórzone.
  • Odpowiedz
  • 0
@nith: faktycznie, ale dane na OKW w mojej miejscowości mówią, że wszystkie głosy poza jednym były ważne. Wiesz może gdzie można wystosować takie zapytanie?
  • Odpowiedz
@micmac: niezgłoszenie tego faktu przez komisję jest przestępstwem, niestety jesteś jedynym tropem w sprawie.

Aż mi się przypomina metalowa rurka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz