Wpis z mikrobloga

Pytanie dla osób mających Supermaklera z PKO - czy tam się automatycznie odlicza podatek Belki? Dla przykładu: powiedzmy, że mam akcje o wartości 1000 zł, miesiąc później ich wartość wzrasta o 10%. Pokaże mi 100 zł zysku czy 80? Pytam, bo nie wiem, jak interpretować tam pojęcie "zysku" - to jest czysty zysk czy jeszcze trzeba będzie od tego odjąć te 20% podatku?
#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Zysk masz dopiero jak sprzedasz - prowizja brokera. Jezeli kupiles za 1000 a sprzedales za 1100 po prowizji to masz 10% na czysto i do tego podatek belki 19% chyba jeszcze jest czyli 19zl co daje 81 po opodatkowaniu. Broker na poczatku roku wysyla pit 8c do skarbowki i automatycznie masz tam wyliczony podatek do zaplaty badz strate skladajac pita rocznego
  • Odpowiedz
  • 0
Zysk masz dopiero jak sprzedasz - prowizja brokera.


@programistalvlhard: Ok, dzięki za odpowiedź! To teraz jeszcze tylko jedna rzecz - czy podatek płaci się od każdej transakcji czy zbiorczo za cały rok? Na przykładzie:
Załóżmy, że mój kapitał to 1000 zł. Kupuję akcję za tysiąc, po miesiącu sprzedaję za 1100. Teraz za te 1100 zł kupuję akcje firmy XYZ, która ostatecznie traci i na koniec roku mam akcje o wartości 800
  • Odpowiedz