Wpis z mikrobloga

#gielda
Kolejna sesja ze rentownosci w gore i dolar w dol
Konsensusem sie staje, ze bedzie wiecej ciec od ECB niz od Fed w tym roku (roznica w wycenie 25bp obecnie) i mimo to dolar oslabia sie do Euro

jest to coraz bardziej niepokojace
Do tego wzrost ceny zlota, choc to akurat nie idzie ani od instytucji ani od retail, tylko od Chinczykow
Akcyjny nie chce spadac tez mimo coraz wyzszych rentonowsci

Rekordow deficyt w czasach pokoju, prognozy na kolejne lata zakladaja rownie duze deficyty. Nie ma znaczenia czy wygra Biden czy Trump, obaj lubia mocno zwiekszyc deficyt, roznia sie tylko w jaki spoosb to robia.

Wszystko jakby wskazywalo, ze rynek nie chce zostac z amerykanski papierem w reku, ani z dolarem, ani oblgacjami.
Kryzys zaufania?
Czy po prostu wajcha sie troche wygina, narracja podaza za cena, a jak cena bedzie za mocno odhylona to nagle wszyscy rzuca sie na obligacje jak w listopadzie 2023?

Te deficyty to slon w pokoju, ktorego nikt nie dostrzega.
  • 13
  • Odpowiedz
@151346136: Wszyscy to dostrzegaja, ostatnio glosno bylo w mediach mainstreamowych ze ameryka zadluza sie o trylion dolarow co 3 miesiace, i co z tego kazdy ma to w dupie.... do czasu az to nie wybuchnie.... tylko ten kto emituje dolara moze tez miec to w dupie.... i tak karuzela #!$%@? sie kreci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
kazdy ma to w dupie


@programistalvlhard: no wlasnie o tym mowie, ze wszyscy maja to w dupie, nie ma powazniejszych dyskusji
nikt w kongresie czy senacie nawet sie nie zajaknie o tym
rynek tez wydaje sie ignorowac, choc jak pisze zaczynam dostrzegac ze byc moze nastawienie sie zmienia

Jak premier UK Kapusta Lodowa (Liz Truss aka DisTrust) miala glupie pomysly, to rynek momentalnie sprowadzil ja do parteru. Jakikolwiek inny kraj czy
  • Odpowiedz
  • 5
@Corona_Beerus:
Moja niechec do bitcoina i w ogole krypto walut wynika z tego, ze jestem z natury dobrym czlowiekiem

Bitcoin i krypto waluty poza spekulacja, i tutaj nie mam nic przeciwko, sluza do prania brudnych pieniedzy, handlu ludzmi, nielegalnego handlu bronia, unikania podatkow. Ogolnie przestepczosci i to tej najbrutalniejszej. Korzysta z tego rosja, korzystaja organizacje terrorystyczne, mafie.
Bitcoin i kryptowaluty ulatwiaja zadawanie cierpienia milionom ludzi.
  • Odpowiedz
@151346136: o rany, zebys wiedzial za jakimi przestepstwami stoja dolary. i wiele spolek z rynku, w ktory inwestujesz... :) Na moje to probujesz sobie racjonalizowac swoja bledna decyzje i tak lizesz rany, ze o kurde moglbym jednak tego bitka kupic (ktory de facto jest czystszy niz dolary, bo wszystko jest transparentne, kazda akcja na chainie).. Inwestowales kiedys w BP, SHella, Chevron? Albo w indeksy, ktore maja je w ich skladzie? Nie
  • Odpowiedz
@151346136: Mhm tak samo jak noże odpowiadają za wszystkie zabójstwa przez dźgnięcie. Gdyby tylko nie było noży, Świat byłby bezpieczny!!!

Chcesz powiedzieć że nikt nigdy never, ever nie zapłacił za handel ludźmi czy bronią za pomocą dolara? I to przez to dolar miałby być zły i dobrzy ludzie nie powinni go używać? KEK co to za retoryka.

Krypto jest nijakie, bezosobowe i bez uczuć a to że ludzie są źli i
  • Odpowiedz
  • 1
za jakimi przestepstwami stoja dolary


@essalysolu: za jakimi?
dolar to jest po prostu srodek platniczy, nie ulatwia przestepst, jego przeplywy sa coraz mocniej regulowane i wlasie przestepcy, terrorysci, mafiozi i oszusci podatkowi uciekaja do krypto

Staram sie nie inwestowac w spolki, ktore sa jednoznacznie zle jak na przyklad commodity traders, ktore korumpuja rzady, ale ze spolek publicznych to chyba tylko Glencore jest z tej branzy

Na moje to probujesz sobie racjonalizowac
  • Odpowiedz