Wpis z mikrobloga

O ja pi*dole, widzieliście ile jest teraz ofert na justjoin.it? Aktualnie na całą Polskę, pomijając powtórki, jest jedynie 39 ofert dla regular java developerów z opcją zdalną. Tak, 39 ofert na całą Polskę dla java regularów xD A co śmieszniejsze, stawki poszły w dół, tak na oko, o 25% tego co można było np. półtora roku temu znaleźć. Tak, stawki idą w dół pomimo inflacji.
To już jest koniec, cześć, giniemy, branża IT już oficjalnie jest martwa xD
A trolle z wykopu dalej będą uważać, że "nie ma żadnego kryzysu, powrót do normAln0ści, wystarczy być D0BRYM><" xDD
#programowanie #naukaprogramowania #programista15k #programista25k #justjoinit
  • 25
  • Odpowiedz
Tak, 39 ofert na całą Polskę dla java regularów xD


@ly000: dodaj, że zdalnie i podaj ile tego jest w hybrydzie/biuro. Jest masa korpo, które po prostu chcą tej hybrydy. Plus jeśli ktoś chce 100% zdalnie to dlaczego nie Niemcy czy inne kraje?
  • Odpowiedz
  • 0
@baal80:@cohontes: no przecież napisałem, że praca zdalna. podobno większość pracuje w IT zdalnie, to jeden z najważniejszych atutów tej pracy, co nie? a może już nie?

nie Niemcy?

bo np. nie znają niemieckiego

czy inne kraje

no wiadomo że na świecie ofert będzie więcej, ale nie o tym mój jest post. mój post jest o kurczącym się rynku IT w kraju. zresztą, wszędzie się kurczy, ta branża po prostu umiera.
  • Odpowiedz
np. nie znają niemieckiego


@ly000: Jak już ktoś szuka w innych krajach, to szukają po prostu z językiem angielskim. Jak już szukają z niemieckim - to już na bogato i zachcianka klienta.
  • Odpowiedz
@ly000: nie muszą znać niemieckiego.. i tak się pracuje po angielsku. Z tym zdalnie w IT to też nie tak ;) w okolicy pełno korpo i chodzą czasami ludzie 30-40k do biura. Bo pewnie lubią, jakby nie lubili każdy by sobie znalazł coś zdalnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@saviola7: no ja zrozumiałem, żeby szukać pracy zdalnej w Niemczech na ichniejszym odpowiedniku justjoin.it i zwróciłem uwagę na problem, że Niemcy to analfabeci jeśli chodzi o języki obce i z nimi dogadasz się zazwyczaj tylko po Niemiecku, a pracy tym bardziej nie znajdziesz nie znając tego pięknego języka.
  • Odpowiedz
napisałem, że praca zdalna. podobno większość pracuje w IT zdalnie, to jeden z najważniejszych atutów tej pracy, co nie? a może już nie?


@ly000: pracuje w IT i nigdy 100% zdalnie, raz w tygodniu jeżdżę do biura. bo chce.
  • Odpowiedz
mój post jest o kurczącym się rynku IT w kraju. zresztą, wszędzie się kurczy, ta branża po prostu umiera.


@ly000: post jest o rynku dla Java devów. Ja pracuję w Data i jest dobrze. W sumie zawsze było :)
  • Odpowiedz
@ly000:

nie ma kryzysu bo mirek expert dev z 40 latami expa pracujacy w niszy dostal wiadomosc na linkedynie od hindusa z zaproszeniem do rekrutacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pracuje w IT i nigdy 100% zdalnie,


@Anakee: ci debile nie sprawdzają, czy siedzisz przykuty do grzejnika xD
Czemu ludzie traktują 100%remo jak czarni w konklawe przy wyborze papaja xD
Bierz lapka i w długą.
  • Odpowiedz
@ly000

@baal80:@cohontes: no przecież napisałem, że praca zdalna. podobno większość pracuje w IT zdalnie, to jeden z najważniejszych atutów tej pracy, co nie? a może już nie?

> nie Niemcy?

bo np. nie znają niemieckiego

> czy inne kraje

no wiadomo że na świecie ofert będzie więcej, ale nie o tym mój jest post. mój post jest o kurczącym się rynku IT w kraju. zresztą, wszędzie się kurczy, ta branża po
  • Odpowiedz