Wpis z mikrobloga

@MakaronowyStwor pielęgnacja w kierunku trądziku/problematycznej cery czy odmładzania? Jeśli to pierwsze to rozważ Adaptalen (apteka, na receptę). Differin wychodzi 30 zł za 30 ml + koszt recepty jeśli nie masz Luxmedu i nie chce Ci się czekać na NFZ
  • Odpowiedz
@xentropia: Raczej anti-aging, utrzymanie jej w należytej kondycji, ew. trochę rozświetlić/wyrównać kolor. Retinol tu fajnie działał z kwasem HA :)

Adapalen mam (epiduo) do punktowego stosowania jak coś wyskoczy, dobre jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@MakaronowyStwor Się zebrałeś. Retinol i pochodne to lepiej jednak zimną stosować, a nie zaczynać akurat na wiosnę/lato.
Dolicz do tego przynajmniej religijnie spf50 w takim razie.
  • Odpowiedz
@alfka no tu się mylisz, już są badania na temat retinoidów, że można je stosować niezależnie od pory roku, kiedy używasz spf, najpierw się doucz a później moralizuj innych
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: retinole z TO mają opinię bardzo kiepskich bo nie są chyba w ogóle ustabilizowane (producent postawił na prostotę i minimalizm składu). Ja stosuje mocne retinoidy tretynoinę i tazaroten więc nie mam doświadczenia z tymi kosmetycznymi, ale jeśli miałbym wybierać to szukałbym takich od aptecznych marek np. SVR, Sesderma ewentualnie poszedł bym w retinal.
  • Odpowiedz
@nietoperze20: Heh, zazdroszczę :)
A jeszcze apropo retinol z TO - nieustabilizowany, masz na myśli że szybko ulega degradacji?
Tak, prawda. Producent nawet każe to trzymać w lodówce. Ale to dużo tak ma, paula's choice też a kosztuje sporo :o
  • Odpowiedz