Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje czegos dobrego do #tv typu #soundbar #kinodomowe. Generalnie budżet max chciałbym sie wyrobić w ok 4k. Tv to Samsung qe55qn92c. Zależy mi na jak najlepszym audio i doświadczeniu #dolbyatmos zastanawiam się nad Samsung hwq930c ale niestety nie mam miejsca za kanapa żeby postawić dodatkowe satelity, jest ktoś w stanie polecić coś dobrego/sprawdzonego co zrobi robotę? Nie ukrywam że w #samsung przekonuje mnie opcja podłączenia przez WiFi co ogranicza ilość kabli, ewentualnie myślałem nad samym #sonos arc2. Co sądzicie? #audioboners #samsung #sonos #soundbar #audio #rtv
  • 11
  • Odpowiedz
@pietruta: doświadczenie dolby atmos w soundbarze to raczej ostra ściema typu kable zasilające dla audiofilów. Mam prawdziwe atmosy w suficie i rzadko kiedy doświadczam dolby atmos, a co dopiero jakieś audio voodo z soundbara ;)

Zobacz głośniki bezprzewodowe Sony, wiele osób widziałem że je poleca jako alternatywę dla Sonos

/edit: widzę że te Sony są niestety ponad budżet
  • Odpowiedz
@pietruta: to nie jest niestety naciągnięcie budżetu bo są znacznie powyżej, HT-A9. Wspomniałem o nich bo wielokrotnie jako alternatywę dla Sonosów widziałem że ludzie je wymieniają, a spodziewałem się że są tańsze
  • Odpowiedz
@pietruta: ogólnie atmosem bym się nie przejmował, oglądam wszystko co się da w atmosie bo wydałem na atmosa kilkadziesiąt tysięcy, ale dupy to nie urywa, w sufitowych rzadko ktokolwiek cokolwiek daje i to raczej efekty na odpieprz typu deszcz... spadający na ziemię... z dzwiękiem dochodzący z sufitu. A głośniki odbijające dzwięk od sufitu żebyś stamtąd słyszał efekt to pic na wode.
  • Odpowiedz
@Anakee: SLM-3400-C, RIPy ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed włączeniem czegokolwiek zawsze sprawdzam kodowanie i które głośniki będą grały. Efekty z góry po prostu są rzadkie, nieciekawe i nie dodają do 'experience'.
  • Odpowiedz
przed włączeniem czegokolwiek zawsze sprawdzam kodowanie i które głośniki będą grały. Efekty z góry po prostu są rzadkie, nieciekawe i nie dodają do 'experience'.


@TomSz: od dłuższego czasu się bije z myślami czy kuć sufit i instalować atmosy...
  • Odpowiedz
@Anakee: te moje sufitowe to są najszczuplejsze, a i tak nie wiem czy takie wyrwy można w suficie robić ;) Brat jak moje zobaczył to kupił sobie takie podwieszane pod sufitem, ale też chyba nieszczególnie jest zadowolony i by wolał zamiast ich tylne.

Z tego co kupowałem do kina to największe odczuwalne upgrady to były dobre kanapy, dodatkowy sub i bass shakery.

Ale ogólnie to mam duży dylemat bo mój wzmacniacz
  • Odpowiedz
te moje sufitowe to są najszczuplejsze, a i tak nie wiem czy takie wyrwy można w suficie robić ;) Brat jak moje zobaczył to kupił sobie takie podwieszane pod sufitem, ale też chyba nieszczególnie jest zadowolony i by wolał zamiast ich tylne.


Z tego co kupowałem do kina to największe odczuwalne upgrady to były dobre kanapy, dodatkowy sub i bass shakery


@TomSz: ja myślałem o Heco F11 jak sufitowe. Kuć trzeba
  • Odpowiedz
@Anakee: nie znam się i nie wiem jak to w praktyce będzie działać, ale wydaje się trochę duży jak na sufitowy, tam są raczej cichsze efekty w stylu grające w tle radio, deszcz etc. a ty chcesz pełnoprawną satelitę tam dać ;)

Suby mam dwa po skosie, przód prawy i tył lewy, ale choć mam tylko 2 wyjścia na suby to myślę żeby jeszcze dokupić 2 suby i dać wszystko symetrycznie
  • Odpowiedz
W takim Dune te suby i jeszcze bass shakery się bardzo fajnie sprawdzają (a atmosa tam np. nie ma).


@TomSz: a tym właśnie poczułem słabość jednego suba :)
  • Odpowiedz