Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd ta cała beka że Warszawiacy sobie wybrali Trzaskowskiego, przecież to jedyny słuszny wybór.

I jeszcze ciągłe przytaczanie strefy czystego transportu jako czegoś złego. Według mnie jej wymagania są i tak zbyt łagodne - sam bym wywalił z ulic wszystko powyżej 10 lat, i to nie tylko z centrum, ale z całej Warszawy. I nie za te osiem lat, ale już teraz.

Do tego:
- strefa płatnego parkowania w całej Warszawie,
- odcinkowe pomiary prędkości pomiędzy jednym skrzyżowaniem, a drugim + pomiary dźwięku na każdym z nich,
- całkowity zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi, duże mandaty za parkowanie poza wyznaczonymi liniami,
- nakaz zakupu miejsca parkingowego przy zakupie mieszkania
i w końcu może rozwiąże się ten problem z patologią samochodową, niebezpieczną jazdą, wiejskim tuningiem, parkowaniem na trawnikach i chodnikach.

I żeby nie było, sam posiadam nowy samochód (SUV z 2023), nie jeżdżę mało (~2000 km miesięcznie) ale korzystam z niego głównie podczas wyjazdów za miasto i zakupów. Do pracy tylko komunikacja miejska (z Bemowa mam świetne połączenie metrem) lub hulajnoga elektryczna (dojazd w około 30 minut).

Myślę że wybór Trzaskowskiego był świetnym wyborem, ale czeka nas jeszcze długa droga do miasta naprawdę przyjaznego mieszkańcom.

Ale oczywiście najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia osoby mieszkające poza Warszawą.

#warszawa #wybory #samochody
  • 54
para dorosłych będzie miała zarabiając minimalną prawie 7 tysięcy do ręki


@wuut: gdzie najem zżera ci ile? 2k? 3k? Do tego żarcie po 1k na łeb, wypadało by coś czasem dla siebie kupić czy odłożyć.

no ale czy to wina Warszawy że w Polsce nie ma żadnego źródła taniej energii?


@wuut: Tak. Każdego jednego rządu z Warszawy.

raczej ludzi ze wsi i innych małych miast, dla których atom to zło.
via Wykop
  • 2
@wuut: nikt nie broni ci jeździć hulajnoga do pracy. ale nie mów innym jak maja żyć.


@msr99: ale ja nikomu nie mówię jak ma żyć, jak dla mnie mogą nawet i pieszo chodzić skoro, ani komunikacja miejsca, ani rowery czy hulajnogi im nie pasują. A skoro tak bardzo chcą samochodami, to niech się dostosują do wymogów, proste. I niech przyjmą do wiadomości, że te wymogi wymyślili ludzie, którzy przynajmniej w
@wuut: No wychodzi na to, że mamy durne społeczeństwo ¯\(ツ)/¯ bo elektrownie atomową budujemy już od lat 80. W Żarnowcu miała powstać pierwsza elektrownia na technologii ZSRR, więc sowieci chcieli z nami w tej kwestii współpracować, to zdaje sie, że niejaki kabel wałęsa bojkotował wtedy te inwestycje aż do momentu, że przerwano budowe i fundamenty do dziś stoją i marnujemy węgiel spalając go w piecu, a moglibyśmy tnasz węgiel wykorzystać do
via Wykop
  • 3
@cwlmod ja szkodnikiem bym nazwał tych którzy się nie potrafią dostosować do zasad społecznych, czyli na przykład patologia rozwalająca przystanki autobusowe, graficiarze malujący każdy dostępny skrawek, czy kierowcy samochodów patrzący tylko na siebie, a wszyscy inni niech się dopasują
via Wykop
  • 2
@NowakPL plus dla Ciebie, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Gdyby nie to wszystko, to może nie bylibyśmy teraz jak Francja, gdzie prąd jest za gorsze, ale na pewno nie bylibyśmy w czołówce krajów z najdroższym prądem, raczej po tej drugiej stronie.
@wuut: Ja szkodnikami nazywam szkodników i patologie społeczną jaką ty reprezentujesz. Nie wszyscą są bezproduktywnymi nierobami i robią w życiu coś więcej niż picie i chlanie sebastianie
@wuut: @msr99 Panele u tych co je maja troche ratują sytuacje, ale instalacje są podłączone do glównej sieci, z której reszta korzysta, więc jak elektrownie wyłączą, to i też tym ludziom z panelami, bo nie mają swojej infrastruktury, więc ceny dotkną całe społeczeństwo. Musielibyśmy mieć energetyke opartą np o panele słoneczne, to wtedy blackout nam by nie groził
¯\(ツ)/¯ mamy alternatywne źródła energii, ale to mały procent w skali całego kraju.
@wuut: A jeszcze ruskie szaleją i mogą nas zaatakować. Ukraina słabnie i brakuje im ludzi na front, więc mogą przegrać, a Rosja sie dopiero przestawiła na gospodarke wojenną, a kraj, który sie przestawia na taką gospodarke jak już zaatakował inny kraj, to musi iść za ciosem i zaanektować kolejny - chodzi tu o to żeby społeczeństwo nie obaliło rządu, podobnie bylo z III Rzeszą, jak już zaatakowali Czechosłowacje, to musieli iść
@NowakPL: przecież nie odetną ludziom prądu ;)

ceny pójdą w gore - napewno
a nawet jak wybudujemy atomówkę, myślisz ze ceny prądu pójdą w dol ? a takiego !

ja mam panele. właśnie myślę o zakupie falownika off grid, nie mam potrzeby ale może się przyda - albo cos wymyślę.
ceny spadly
@wuut: Samochody w miescie to ślepa uliczka -> racja.

Ale jaką masz TERAZ alternatywę?
Jak nie mieszkasz w ścisłym centrum to jak dojedziesz do pracy? Nie znam się na tyle na Warszawie ale wydaje mi się że poza obszarami z metrem komunikacja nie jest tip top. Wyobraź sobie że jedziesz autem takim za 10/15k które uciułałeś pracując do pracy te 30 minut a zbiorkomem 1h w jedną stronę i masz przesiadki.
@msr99: Oj byś sie jeszcze zdziwił, oczywiście, że nas wyłączą, gdybyśmy mieli atomową, to byśmy byli jak np Francja niezależni energetycznie i rząd by nie mogl nas od tak wyłączyć, a mając prąd z atomu emergia byłaby tańsza, a żebys Ty ze swoimi panelami był niezależny, to musiałbyś mieć własną infrastrukture energetyczną wtedy mógłbyś spać spokojnie, a tak swoje panele masz podłączoe do sieci (σ ͜ʖσ
via Wykop
  • 1
Spójrz też na innych a nie tylko na siebie. Wielka rozbudowa zbiorkomu, kolejna nitka metra, wiecej autobusów, tramwajów. Pobudować ścieżki rowerowe, DARMOWA komunikacja, wielkie park and ride na obrzeżach miasta. Marchewką nie kijem.


@niebadzogrem: Tylko że ja mówię na podstawie własnego przykładu. Mieszkam na samym skraju Warszawy, 5 minut pieszo i już jestem poza granicami miasta. Mimo to, w okręgu 5 minut, mam jedną linię tramwajową i kilka autobusowych - jak