Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie te analizy dziennikarzy i polityków skąd taka demobilizacja młodego elektoratu, szukają niewiadomo jakich przyczyn, a odpowiedź jest prosta. Młodzi nie głosowali, bo spora część mieszka obecnie w dużych miastach i nawet nie wiedzą kto kandydował w ich dziurze. Z wlasego doświadczenia wiem pytając znajomych dlaczego nie głosowali. Sam również musiałem dostarczać umowe najmu do UM by mnie wpisali w moim mieście. Nie było to tak proste jak w wyborach parlamentarnych, a powinno.

Rozliczam się od wielu lat z urzędem skarbowym w Krakowie, płace tu podatki, wynajmuje mieszkanie. Jestem we wszystkich systemach związany z tym miastem. To powinno się robić jednym kliknięciem w Mobywatelu. Powinna też być kampania informacyjna na szerszą skale informująca o takiej możliwości. Winnym niskiej frekwencji są tylko i wyłącznie władze

#wybory #polityka #sejm
  • 9
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak dokładnie, emeryt faktycznie mieszka w miejscu swojego zameldowania, student czy młody człowiek, który jeszcze nie ma swojego mieszkania jest zwykle zameldowany w rodzinnej miejscowości swoich rodziców, mimo że bywa tam tylko na święta.
  • Odpowiedz
Rozliczam się od wielu lat z urzędem skarbowym w Krakowie, płace tu podatki, wynajmuje mieszkanie. Jestem we wszystkich systemach związany z tym miastem.


@eleganckichlopak: To czemu się tam po prostu nie zameldujesz?
  • Odpowiedz
@radziol88: To niech wpisują, przecież nielegalne zapisy w umowach nie mają mocy prawnej. To tak jakby ktoś na UoP wpisał zakaz konkurencji bez ekwiwalentu.
  • Odpowiedz