Wpis z mikrobloga

@YouGotThis10: moim zdaniem za slaba karta
mialem 3060 (czyli pewnie porównywalna z Twoją) i mam Oculusa Rift CV1 (najmniejsza rozdzielczość).
I to był zestaw ledwo, ledwo na styk na niskie detale.

Teraz mam 4080 i teraz dopiero myślę o okularach na wyższą rozdzielczość.

Żeby VR był dobry naprawdę musisz mieć zapas mocy obliczeniowej GPU.

To musi wyrenderować dwa półobrazy z pełną synchronizacją z odświeżaniem (czyli pewnie około 100fps) i to musi
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: Kurde, tak trochę myślałem, że moja karta może być za słaba. Mam jeszcze opcje kupienia VR2 na PS5 i grania w #granturismo7 . Chyba to będzie na tą chwilę najlepsze rozwiązanie.

Przy takiej konfiguracji kompa co byś zmienił żeby mq2 działały w FHD na średnim/wysokich? Słabo znam się na kompach.
YouGotThis10 - @hellfirehe: Kurde, tak trochę myślałem, że moja karta może być za sła...

źródło: scc

Pobierz
  • Odpowiedz
@YouGotThis10:
Ogólnie to potrzebujesz mocniejszego GPU.

Z tego co widzę mq2 ma 1920 x 1832 na każde oko przy 120Hz.
Potrzebujesz więc konfiguracji przy której komputer potrafi wygenerować 120fps dla podwójnej rozdzielczości, czyli w okolicach 4k. Ewentualnie w trochę niższym odświeżaniu wspieranym przez hardware, czyli np. 90Hz.

Z benchmarku tutaj, wynika że 4080 powinno dać radę
https://babeltechreviews.com/the-1199-rtx-4080-vr-performance-review/
  • Odpowiedz
@YouGotThis10: No jak chcesz tylko sim racing uprawiać to kabel chyba najlepszą opcją. Gdybyś chciał jednak pograć w coś innego z kompa polecam virtual desktop. Może i kosztuje 20 dolców ale air linka zjada na śniadanie.
  • Odpowiedz