Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie Jeśli jesteś młodzianem w wieku 15-20 i myślisz o IT to ni rób tego. I wcale nie chodzi mi o pieniądze czy pierwszą pracę. Na 99% w wieku 30+ zrozumiesz że twoja praca jest gówno warta i nikomu nie jest potrzebna.

Będziesz klepał kolejne ficzery które niczego nie robią i które nie są tak naprawdę nikomu potrzebne.

Wybierz zawód który jest przydatny społecznie np. #medycyna. Jeśli tego nie zrobisz to za 10-15 lat przypomnisz sobie ten post i będziesz żałował że nie posłuchałeś
  • 16
  • Odpowiedz
@brakloginuf Jesli jesteś małym człowiekiem i tylko kasa się liczy to spoko, ale z wiekiem to mija. Będziesz chcial robić coś co realnie pomaga ludziom a jedyne co będziesz w stanie zrobić to zaimplementować kolejkę w Kafce której nikt tak naprawdę nie potrzebuje
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: nie kazdy ma ochote na bycie altruista, tym bardziej ze swiat i otoczenie nie jest za to wdzieczne. Za to jest mnostwo ludzi ktorzy chca zrobic tylko swoje 9-17 i miec pozniej wywalone. Nie wiem jakim marzycielem trzeba byc aby miec wizje poprawy swiata. Tacy marzyciele sie na rynku nie odnajduja dobrze. A jak przestaniesz byc marzycielem i zaczniesz stapac po ziemii, to znajdziesz miejsce gdzie robi sie cos lepszego
  • Odpowiedz
Swoją drogą ciekawe jaki wpływ bedzie miał ai na medycynę, bo imo za kilka/kilkanaście lat większość lekarzy pójdzie do #!$%@?, bo cała diagnostyka będzie przez tani ai robiona.
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: majac 3lat komercyjnego expa w php dalej jestem jr. I zarabiam ledwo 5k w Wwa w korpo. Do tego zanim wbiłem do IT uczyłem się pare lat na własna rękę i niech ktoś powie że nie ma kryzysu w branży IT. Ta branża zdycha przez konkurencje która zniża nam stawki
  • Odpowiedz
@BananowyLeszke: przeciez jest wszystko ok, po 3 latach to zaden specjalista z Ciebie, bez obrazy. Nahajpowaliscie sie ze seniorem jest sie po 3 latach i dostaje sie 30k na lape to macie rozczarowanie na ktore zaslugujecie.
  • Odpowiedz