Wpis z mikrobloga

Mireczki, na jakie mankamenty powinno się zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania? Najlepiej brać na parterze, pomiędzy ostanim piętrze? Na którą stronę skierowane okna? Na jakie rzeczy nie zwróciliście uwagi, a teraz byście zwrócili? Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.

#nieruchomosci #deweloperka
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000: lokalizacja to wiadomka ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej mam na myśli takie rzeczy, które nie są w pierwszej kolejności oczywiste. Zastanawiam się nad ostatnim piętrem, żeby nie mieć nikogo nad sobą, tylko nie wiem jak teraz budują te nowe bloki, bo zawsze mieszkałem w starych i było w cholerę gorąco jak się ciepło robiło.
  • Odpowiedz
@TheGreatest: To zależy od budynku i Twoich upodobań.

Piętro: ja unikam pierwszego i ostatnich, pierwsze- bo bezpieczeństwo i nie potrzebuję ogródka, a ostatnie- możliwe przecieki, może być niższe ciśnienie wody, latem gorąco, zimą zimno.
ALE wynajmowałam mieszkanie z ogródkiem, nad którym nie było balkonów i niesamowicie mi się tam mieszkało, praktycznie cały czas siedziałam na ogródku.

Strony: zależy na czym Ci zależy... strona południowa, południowo-zachodnia w salonie jest super ze względu
  • Odpowiedz
@TheGreatest
Weź najwyższe.
Zamontuj klimę (priorytet na sypialnie).
Oddzielna i widna kuchnia.
Okna na przestrzał.
Grube ściany.
Dobra stolarka okienna.
Co będą budować dookoła? Autostrada? Spalarnia śmieci? Bazylika? Przedszkole? Żabka?
Rodzielne wc od łazienki.
Najlepiej kuchenka gazowa.
  • Odpowiedz
@TheGreatest
+ Elektryczne zewnętrzne rolety w oknach (to już na etapie budowy najlepiej żeby były wbudowane w nadproże okna i ocieplone). Ja zrobiłem to później i zasłoniło mi 10 cm okna ale i tak warto. Zasłonie i mam noc w domu ( ͡ ͜ʖ ͡) + cicho.
  • Odpowiedz
@IlIIIIllII: bo nie napierdla bigosem do salonu a do tego w razie czego Salon moze robic za pokój gościnny czy w ogóle sypialny bez burzenia prywatnosci jego użytkonika kuchennymi działaniami. z rana czy wieczorem.
  • Odpowiedz
@TheGreatest: Teraz modne są ostatnie piętra, ja mieszkam na ostatnim teraz, ale wcześniej mieszkałem na parterze i:
- wysoko jest na pewno ciszej ze względu na sąsiadów jak i hałas od ulicy nie dochodzi tak jak niżej
- ciepło: dawniej mieszkania wysoko były zimniejsze, dzisiaj ma to mniejsze znaczenie, bo są lepsze materiały, ale z tego co słyszę, to jest loteria: albo ok albo bardzo gorąco
- wbrew intuicji istnieją mieszkania
  • Odpowiedz