Wpis z mikrobloga

Pewnie zostane zwyzywany od ruskich onuc, ale co mi tam, w moim ocenie to zwyczajne pytanie - nie śledzę jakoś namiętnie tematów związanych z #ukraina #wojna . Ale widziałem jak na forum ONZ zelenski wręcz sugeruje, że my wspieramy reżim putina itd. a teraz nagle znowu apeluje o pomoc. Ja wiem że polityka to twarda gra, ale jaki sens miały te jego posunięcia wizerunkowo? Nie strzelił sobie w stope takim zachowaniem?
  • 9
@3x32: Strzelił. Nie pierwszy raz zresztą. Od czasu rakiety w Przewodowie, kiedy stracił dobrą okazję do zamknięcia gęby pogrąża się coraz bardziej. Ktoś z naszej dyplomacji powinien mu delikatnie, acz stanowczo zasugerować, że wsparcie Polski jest na tyle kluczowe, że mógłby się czasami zamknąć zamiast szczuć na jednego z najważniejszych sojuszników. Ale tak to jest, kiedy rządzą telewizyjne pajace zamiast merytorycznych, choć może i nudnych profesjonalistów. Taki czasami bywa urok demokracji.
via Android
  • 1
@zgubilem-konto Dzięki za profesjonalną odpowiedź. Na ukrainie nie powinno być teraz wyborów? Może przydałaby sie zmiana władzy? Chociaż podejrzewam że organizacja wyborów w takim momencie, to ogromne ryzyko wpływów zewnętrznych
@3x32: Możliwe, że wybory zostaną odłożone z powodu takiej, a nie innej sytuacji. Ale jeśli jednak się odbędą, to Polska, a najlepiej UE w porozumieniu z Polską powinna w to wejść na pełnej, wzorem ruskich. Trollownie, promowanie sprzyjających kandydatów i tak dalej.
via Android
  • 0
@wojmad mam podobne zdanie. zmiana klasy politycznej na ukrainie i ukrócenie korupcji, potem pomoc. to nie są duże wymagania