Wpis z mikrobloga

Co to za typ ataku?


@art212: to jest typ ataku password changer, teraz masz #!$%@? że o ja #!$%@?. Będą się same żarówki włączały i wyłączały i będą się działy rzeczy niestworzone. Lepiej kupuj bilet do meksyku
  • Odpowiedz
@art212: o jaki atak pytasz? Ktoś ci zmienił hasło? No to rób reset do fabryki i stawiaj sieć od nowa, z nowym, silnym hasłem i wyłączonym dostępem od strony wan.
  • Odpowiedz
@art212: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
  • Odpowiedz
@art212: Może typ ataku "miałeś wystawiony router na świat z domyślnym hasłem" i teraz nie pozostaje nic innego niż reset routera i ustawienie poprawnego hasła?
  • Odpowiedz
  • 0
dnsy też pewnie zmienili, a w ogóle to mogli i soft na swój podmienić.


@wypokowy_expert: raczej to biorę pod uwagę, bo już jest Ok, loguję się już bez problemu ale soft i dns-y mogli pozamieniać
  • Odpowiedz
@art212: Wystawiałeś smart home na świat razem z konfiguracją routera TP-Link, ociepierun chłopie poducz się trochę z bezpieczeństwa i ogarnij Wireguarda bo takimi zabiegami tylko prosisz się o potężne problemy xD

Zasada jest prosta: na świat wystawiasz tylko to, co chcesz żeby było widoczne dla wszystkich. Chcesz żeby każdy mógł wbić Ci do konfiguracji routera? Nie? To tego nie wystawiasz. Chcesz żeby każdy miał wgląd w Twój smart home? Nie? To
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@supra107 Czytam swój post i komentarze pod nim i nie mogę znaleźć gdzie ja napisałem, że skoro mam Home Assistanta to wystawiam WAN na świat. Czy pisząc taki post muszę obowiązkowo dodawać, że mam bardzo silne hasła i do tego dedykowaną przez router ukrytą sieć dla IoT? Czy muszę KONIECZNIE dodawać, że z domem łączę się WYŁĄCZNIE via tunel Zerotier? Co się dzieje z tym portalem
  • Odpowiedz
dnsy też pewnie zmienili, a w ogóle to mogli i soft na swój podmienić.

@wypokowy_expert: raczej to biorę pod uwagę, bo już jest Ok, loguję się już bez problemu ale soft i dns-y mogli pozamieniać


@art212: to może capslock miałeś włączony? CAPS attack ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
wystawiam WAN na świat


@art212: WAN to jest ta strona wystawiona na świat, to taki oksymoron jak "wystawiam dwór na dwór". Silne hasła też nic nie dadzą jak masz TP-Linka nie aktualizowanego od lat bo jest porzucony, z wystawionym interfejsem konfiguracyjnym na świat i luką w zabezpieczeniach, jak ta która dotykała interfejsu webowego Cisco albo WinBoxa u MikroTika.

Zrób reset routera, skonfiguruj na nowo, i módl się że atak nie był
  • Odpowiedz
@art212: ktoś był na tyle miły, że pokazał Ci, że musisz bardziej zadbać o bezpieczeństwo. Gdyby chciał Ci zaszkodzić to nie zmieniałby hasła, żebyś od razu zauważył, że coś jest nie tak
  • Odpowiedz