Wpis z mikrobloga

@zetisdead nieistotna dla połączeń, wszystkie sprzęty już sobie ogarniają to. Zresztą bez różnicy jak na takim samym kablu/gniazdach masz z dwóch stron ten sam schemat XD
@mxmilian: RJ11 i RJ45 to standardy złącz, nie kabli. To co u ciebie, to jest najprawdopodobniej domofonowy przewód TDy i nie, nie będzie na tym internet działał nawet ograniczony do 10Mbps.

@Ka4az sprzęty ogarniają rozróżnienie między przewodem krosowanym a niekrosowanym, jemu zaś chodzi o mieszanie żył w parach. Jak to zrobisz w cały świat, to żadne autoMDIx tego nie rozpozna.
@zetisdead ale Ty nie rozumiesz o co mi chodzi. Jeżeli z jednej i drugiej strony przewodu będziesz mieć w takiej samej (ale różnej) kolejności „kolory” to i tak to będzie działać, mimo, że nie jest zgodne i nie robi się tak.
@zetisdead ale dalej nie rozumiesz, skręcanie powoduje mniejsze zakłócenia i straty, ale przewód dalej będzie śmigać. Mi chodzi tylko i wyłącznie o to, że jak z obu stron będzie tak samo to będzie działać.

To tak jakbyś miał przewód z puszki do prądu i zamiast użyć zgodnie ze sztuką to „kolorystycznie” podłączysz źle, ale potem w miejscu końcowym podłączysz tak samo źle to będzie dobrze.

Jak masz przewód RJ45 i nie masz
@zetisdead jak ci nie będzie działać przewód, czy Ty w ogóle wiesz o czym ja piszę? Bo chyba nie, sprawdź co ja napisałem.

https://www.reddit.com/r/HomeNetworking/comments/1ac27gs/rj45_ethernet_do_the_colors_really_matter_or_just/

Chociażby to. Ja doskonale wiem jaki standard się używa, że skręcanie zmniejsza zakłócenia, ale jak z obu stron zrobisz takie samo to będzie śmigać tak samo XD to tylko różnica kolorów, a nie przemieszczenia pojedynczych żył przewodów.
@mxmilian to co tam masz to jest kabel jak do domofonu. Do sieci Ethernet - nadaje się on jak sznurek do wieszania prania używany jako nitka dentystyczna. W skrócie - bez sensu.
Jeśli jest pozolony w peszlu to można go użyć by przeciągnąć prawdziwy przewód cat5e/cat6 - może się uda.
tak czy inaczej - przyjmij że NIE MASZ kabla Ethernet, a to co ci zrobili - równie dobrze mogliby go kredkami namalować
@Ka4az okej i zablokowałeś mnie, a chciałem dopisać żebyś sobie test zrobił XDD

Weź sobie przewód RJ45 prosty o standardzie B i podłącz do testera. Następnie zarób sobie przewód też w standardzie B tylko pomieszaj kolory (ale tak jak napisałem z obu stron te same) i zobaczysz, ze ten przewód działa tak samo. Nie miałby prawa nie działać tak samo i od początku o tym pisze.
@Ka4az: Nie warto trollami pisać. Najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem.

ps. Kabel nie wie jakie ma kolory, Ważne, aby kolejność kabli była identyczna z obu stron, a reszta jest nieistotna. Fakt, że jeśli nie jest to kabel od Ethernetu ale np, od domofonu czy innej instalacji elektrycznej to może być problem z uzyskaniem 1Gbps.