Wpis z mikrobloga

Próbował ktoś indywidualnie (nie przez pracodawcę), przetransferować -scalać - srodki z #ppk po zmianie pracodawcy, ze starej do nowej instytucji finansowej? Konkretnie chodzi o przelew środków z #nn do ppk prowadzonego dla nowego pracodawcy.

Przegapiłem termin u nowego pracodawcy i teraz juz po ptokach. Dowiedziałem sie, ze mogę to zrobić tylko indywidualnie..

Znalazłem taki poradnik jak przetransferować te Śródki samodzielnie, ale mam wrażenie ze transfer środków jest strasznie utrudniony

https://www.nn.pl/blog/posts/2020/przenoszenie-srodkow-miedzy-ppk-jak-laczyc-rachunki.html

Tu jest taki cytat "Przy składaniu dyspozycji uczestnik PPK musi załączyć potwierdzenie zawarcia umowy o prowadzenie PPK, do którego chce się przetransferować (dla instytucji finansowej to dowód, że środki trafią na inny rachunek PPK), - chodzi o umowe generalną o zarządzenie ppk jaką moj nowy pracodawca zawarł z instytucja PPK (takiej na pewno nie dostanę) czy o umowe o prowadzenie ppk w moim imiieniu jaką nowy pracodawca zawarł dla mnie z instytucja ppk (taka dostane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oszczedzanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Mmiko: Chodzi o tę drugą, ja scalałem środki z Millennium na nowe konto w PKO BP i w sumie proces przebiegł w miarę sprawnie, wypełniłem tylko krótki wniosek, nie musiałem załączać umowy o nowe ppk, ale za to chcieli podpis kwalifikowany albo poświadczony notarialnie, pomęczyłem ich paroma mailami, zacytowałem ustawę i dla świętego spokoju zgodzili się na podpis profilem zaufanym. Nie ma się czego bać, jak masz wątpliwości to zadzwoń do
  • Odpowiedz