Wpis z mikrobloga

  • 0
no tak tylko jakoś nie słyszałem żeby ktoś chciał inrobil outsourcing IT do Egiptu


@czuczer: bo w dużej mierze to jest zacofana biedota, ale zawsze znajdzie się jakiś ahmed, który pocisnie kursy na udemy i będzie mógł aplikować na drugi koniec świata, bo co za różnica skąd pracuje?
  • Odpowiedz
@ly000: Ten pociąg już odjechał, it się skończyło. Z jednej strony Ai, z drugiej pospólstwo niszczące rynek, z 3 strony masa juniorów. Nawet mój znajomy taksówkarz ostatnio coś opowiadał że wraz z kolegą uczą się java scripta.
  • Odpowiedz
@czuczer ale taka prawda. W internecie masz dzisiaj nawet za darmo tyle kursów, a nawet jak zapłacisz te kilkadziesiąt złotych to masz udemy, gdzie naprawdę po kilku dniach już możesz coś robić "namacalnego". I ludzie myślą że jak to zrobią, znajdą pracę nawet za minimalną to nagle po pół roku będą mieć 10k netto.

A realia są takie, że 500 chętnych na jedno miejsce. Nawet jak jakimś cudem pracę dostaniesz to zostajesz
  • Odpowiedz
@czuczer: Prawdę mówię, jaki mam interes żeby kłamać/baitować? Rynek się sypie i to jest fakt, lepiej już było ;> Ciebie dupka boli bo albo jesteś junior, albo o dupencje się boisz.
  • Odpowiedz
@Dejdwid96 ani jedno ani drugie. Rynek od czasów pandemii się nasycił a firmy zatrudniały na potęgę. Teraz mamy cofkę a jak wszędzie - gdzie masz wybór a nie ty musisz szukać to firmy znów ciut bardziej dyktują warunki. Aczkolwiek dobry mid I senior wciąż są w cenie. Po prostu eldorado juniorów się skończyło
  • Odpowiedz