Wpis z mikrobloga

Hej, w mojej kostce chcialbym zamontowac filtr kaskadowy. Zastanawiam sie nad aquelem versa, ale gościu w sklepie polecil mi zebym wzial od razu 3. Roznica cenowa w sumie pomijalna. On mowi, ze ma takie, a w domu ma kostek parenascie (cD). Mowi, ze tylko dolewa wody, nie musi jej wymieniac. Moje pytanie jest nastepujace - czy filtr moze byc za mocny tak, ze mi wyjalowi akwarium? Rybki czy slimaki jedza glony i nie chciałbym ich tylko dokarmiac z zewnatrz. Kolejne pytanie to czy taki filtr nie wciagnie mi mlodziezy, ktora sie u mnie niespodziewanie pojawiła? :D #akwarystyka
  • 4
  • Odpowiedz
@intruzzz dlaczego ma ci wyjalowić? A ile masz litrów tej kostki ? Jak będzie ci za bardzo robił pralkę to można przecież go przykręcić. Poza tym samo dolewanie wody nie wystarczy. Dolewanie wody nie zastąpi podmiany regularnej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Michaald: 30l. Ja trochę nie rozumiem po co się tak podmienia wodę, ale jestem poczatkujacy. Mam sąsiada, który sobie tak ustawil akwarium, że od dwóch lat go nie ruszał- i ma się dobrze. Czy to nie jest tak, że ludzie tak ślepo powtarzają, że trzeba podmieniać, ale w sumie to nie wiedzą czemu tak naprawdę? :D
  • Odpowiedz
@intruzzz Nie, nie, nie Mirek to nie jest żaden ślepy mit. Wytłumaczę to najprościej jak można. Wodę podmienia się po to żeby usunąć wraz z podmianą złe substancje z akwarium. Każda ryba robi kupę co to podnosi azotany w zbiorniku. Przykładowo masz przy jakiejś tam obsadzie po tygodniu NO3 na poziomie 15mg/l i jak nie podmienisz wody to azotany będą rosły nadal, aż urosną do takiego stopnia gdzie ryby ci zdechną. A
  • Odpowiedz
@intruzzz: przy 30 litrach fzn-3 będzie Ci zajmował całą szerokość tylnej ścianki, imo bez sensu, nawet przy pomijalnej różnicy cenowej. Patrz między mini a fzk-1.
  • Odpowiedz