Wpis z mikrobloga

  • 0
@Quantuum:

Chyba tak, po prawej stronie silnika przy termostacie... tylko nie jestem pewny, a nie mam łatwego dojścia. No jest w tym miejscu co tutaj, na tym zdjęciu... z youtube wziąłem, to jest z polówki 2010 r.
Thorrand - @Quantuum: 

Chyba tak, po prawej stronie silnika przy termostacie... tylk...

źródło: wykoppll

Pobierz
@Thorrand No dokładnie. W tych TDI to był tutaj ale właśnie od strony grodzi. Może w benzynach się ciut różni albo mi pamięć szwankuje. Ogólnie jak znajdziesz wąż z płynęm który wchodzi od tej strony silnika to tuż obok te czujniki się znajdują
  • 0
@Quantuum:

+ - tak

Mam problem taki, że raz na 50 razy auto nie odpali mi za pierwszym razem. Kręcę, kręcę, kręcę i #!$%@?. Nie odpali. Wyłączam zapłon i próbuję raz jeszcze — instant. Odpala na dotyk, lepiej niż nowe fury :P Tzn. zawsze (prawie) odpala od kopa ¯\(ツ)/¯

No więc lista najpopularniejszych przyczyn i jazda. Wykluczam po kolei i zostało szukać na necie...

Znalazłem na YouTube filmik, że chłop miał
@Thorrand jeśli kręci to stacyjkę bym wykluczył. Nawet z rozwaloną stacyjką da się odpalić bez problemu. Jeśli to tak rzadko występuje to chyba najłatwiej jakbyś sobie kupił złącze obd i tym darmowym vcds czy jakoś tak ogarnął błędy z przeszłości i jest szansa że odrazu na tacy by było podane co i jak. Bo tak naprawdę tu trochę rzeczy moze być podejrzanych.
  • 0
@Quantuum:

Problem jest taki, że nie ma żadnych błędów. Oczywiście podpinałem pod obd i nic. Wszystko gra, wszystko elegancko :(
Kiedyś miałem jakieś problemy ale zupełnie niezwiązane z tym... no i rzecz jasna od razu lokalizowane i naprawiane.

Ostatnią awarię jaką miałem no to właśnie stacyjka mi się rozleciała :/ Sprężynka poszła i #!$%@?. No ale fachowiec uporał się z tym raz dwa, przyjechał i elegancko działa...

Bo tak naprawdę tu
Thorrand - @Quantuum: 

Problem jest taki, że nie ma żadnych błędów. Oczywiście podpi...
Świece, przewody, pompa, rozrusznik, akumlator itd. to można wykluczyć od kopa — ale sprawdzałem (żeby nie było) i tak jak sądziłem, wszystko gra ¯\(ツ)/¯


@Thorrand: Jak sprawdzałeś pompę paliwa? Bo to dosyć często ona powoduje takie problemy z odpalaniem.
  • 0
Jak sprawdzałeś pompę paliwa? Bo to dosyć często ona powoduje takie problemy z odpalaniem.


@biskup2k:

Przekręcałem na zapłon i tata słuchał czy się załącza ¯\(ツ)/¯
PS: I przy awarii pompy występują inne problemy, a tutaj ich brak
Jak sprawdzałeś pompę paliwa? Bo to dosyć często ona powoduje takie problemy z odpalaniem.


@biskup2k:


Przekręcałem na zapłon i tata słuchał czy się załącza ¯\(ツ)/¯

PS: I przy awarii pompy występują inne problemy, a tutaj ich brak


@Thorrand: Bez zapinania manometru albo sprawdzenia czy ciśnienie jest upuszczane przez regulator ja bym nie był taki pewny. Widziałem dwa przypadki gdy był problem z odpalaniem gdzie pompka bzyczała a jak już samochód
  • 0
@biskup2k:

Okeey...

No właśnie, gdy katowaliśmy pod chałupą samochód (że odpalaliśmy go raz po raz z 50 razy) no to za każdym razem dźwięk pompy ten sam... a no raz nie odpalił ¯\(ツ)/¯

#!$%@? wie...

No teraz wymieniłem ten czujnik — zobaczymy. Jeśli dalej będzie ten problem występował, to wytargam pompę. Chociaż zostaje jeszcze ta kostka w stacyjce...

Bo no w tym aucie się raczej nic nie psuje, a tutaj taka
  • 0
@Quantuum: @biskup2k

Cześć chłopaki!

Sukces połowiczny...
Czujnik był #!$%@? :) Don't ask ¯\(ツ)/¯

No ale bazowy problem nie zniknął :(

Znowu nie odpalił za pierwszym razem. Od wymiany czujnika odpaliłem go z 10 razy, za 11 razem nie odpalił. Podjechałem pod dom dziewczyny, musiałem przestawić samochód (minęło z 10 minut od przyjazdu) zakręciłem i szok — nie działa.

Natomiast dziewczyna powiedziała, że rozrusznik miał dziwny dźwięk. Może faktycznie... nie wiem....

Macie
Jak kręci to słychać że nie ma siły coś jak gdy aku słabe czy nic takiego nie ma miejsca?
Co do pompy. Odpiąć wężyk gdzieś paliwowy w komorze, wsadzić w pojemnik i dać na zapłon. Zobaczyć jak leci i co leci. Może masz sitko przy pompie zatkane np albo pobrudzone chociaż nie powinno to być problemem gdzie tak rzadko to występuje. Problem by wtedy był raczej nie tylko przy odpalaniu. Zdjąć kanapę,