Wpis z mikrobloga

Odkopałem po latach portfel w postaci wallet.dat i odpaliłem bitcoin-core, niestety proces synchronizacji idzie jak krew z nosa.
W związku z powyższym 2 pytania od laika, który X lat temu coś tak wykopał, ale nie ma obecnie rozeznania w temacie.
1. Czy muszę pobrać/zsynchronizować całość, żeby przelew wyszedł na mój portfel na giełdzie?
2. Jaką opłatę transakcyjną ustalić, żeby została ona potwierdzona w max kilka godzin? Dodam, że gubię się w tym przeliczniku, który widać w bitcoin-core
Z góry dzięki za pomoc, dodam, że nie podejmuje tematu wyciągania kluczy i odpalania portfela np. w Electrum, bo obawiam się, że jeszcze coś schrzanię i zależy mi na maksymalnej prostocie plus szybkiej wymianie.
#bitcoin #kryptowaluty #btc #gielda
AbuJamal - Odkopałem po latach portfel w postaci wallet.dat i odpaliłem bitcoin-core,...

źródło: btc

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@AbuJamal: jak nie chcesz importowac kluczy do innego portfela, to zeby wyslac btc na inny portfel musisz dokonczyc synchronizacje. Przygotuj tez sporo miejsca na dysku. Oplata sie pojawi, jak dokonczysz synchronizacje.
Opłatę możesz sprawdzić też np tutaj: https://bitcoinfees.net/
  • Odpowiedz
  • 0
@pirus: mam jeszcze wolne 295 GB, powinno wystarczyć? Co do opłat, masz na myśli sugerowaną opłatę w kliencie?
Bo nie mam problemu z poniesieniem jej, tylko nie nie wiem ile mam ustawić BTC na kilobajt, żeby uzyskać na pewno stawkę na poziomie np. 8.01 sat/vB w przypadku ręcznego ustawienia.

@Corona_Beerus dzięki, zaglądałem tam
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi: serio? To da się te klucze do użycia w innym portfelu jakoś łatwo wyciągnąć?
@Corona_Beerus na ten moment mam w AppData w folderze Bitcoin 9,92 GB przy postępie 36,09% i zakładałem, że mój zapas spokojnie wystarczy
  • Odpowiedz
  • 0
@pirus: dobijam prawie do 50% i folder na zrzucie zajmuje raptem 5.75 GB Czy szukam w złym miejscu, czy może to się powiększy potem do ogromnych rozmiarów? Wygląda to jakbym miał domyślnie załączony pruning mode, bo chyba nie ma innego folderu na dane pobierane przez bitcoin-core?
AbuJamal - @pirus: dobijam prawie do 50% i folder na zrzucie zajmuje raptem 5.75 GB C...

źródło: size

Pobierz
  • Odpowiedz
@AbuJamal jest commenda zdaje się dumprivkey czy coś takiego, poza tym jak plik nie był za hasłowany to pewnie są w nim otwartym tekstem, próbowałeś go otworzyć w notatniku?
  • Odpowiedz
@maggotbrain15: nie musi mieć pełnej historii bloków, po co? nawet przy pruningu portfel jak przetworzy całą historię to i tak powinen znać salda na wszystkich adresach na których kiedykolwiek były środki
  • Odpowiedz