Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Dlaczego mimo wycofania BK nadal jest tyle kredytów? Wszyscy, co uważali, że BK to bańka i czekali na jej zakończenie KAPITULUJĄ. Przerażeni wzrostami BK, nie chcą teraz przeżyć drugi raz tego w BK0% i wchodzą po kule, tak jak uczy ich tego społeczeństwo. Żyj tu i teraz, nie martw się i krzycz o dopłaty. Dobra robota rządzie.
  • 8
  • Odpowiedz
@armagedon444: Najgorzej mają teraz programiści i wszyscy inni zarabiający ponad limit 10k/msc (lub pary ponad 18k/msc), którzy jeszcze nie mają nieruchomosci. Nie dość, że ceny już są wywalone w kosmos po pompie po BK2, to nadal one rosną i zaraz trzeba będzie konkurować z ludźmi mieszczącymi się w kryterium.
  • Odpowiedz
@saviola7: https://www.prawo.pl/biznes/kredyt-nastart-w-2024-r-warunki,526135.html

Warunkiem uzyskania dopłat do rat ma być kryterium dochodowe oparte o próg podatkowy (120 tys. zł brutto). Kryterium to będzie modyfikowane wraz ze wzrostem liczby członków gospodarstwa domowego:

10 tys. zł brutto miesięcznie dla jednoosobowego gospodarstwa domowego,

18 tys. zł brutto miesięcznie dla  dwuosobowego gospodarstwa domowego,

23 tys. zł brutto miesięcznie dla trzyosobowego  gospodarstwa domowego,

28 tys. zł brutto miesięcznie dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, 

33 tys. zł brutto miesięcznie
  • Odpowiedz
@molski: dokładnie opisałeś moja sytuację. #!$%@? że przez drugi prog oddaje więcej hajsu do Państwa, ale program oczywiście mnie nie obejmie (może w bardzo okrojonej formie). Mocno mnie przygnębia ten fakt ostatnio.
  • Odpowiedz