Wpis z mikrobloga

Od konca 2022 roku przegladalem lodzki rynek w poszukiwaniu 2 pokojowego mieszkania okolo 40m2.
W oko wpadlo mi osiedle "tobacco II" budowane przez Arche developement. Mieszkanie 34m2 za lekko ponad 9k za m2.

W 2022 jak i w pierwszej polowie 2023 zero zmian w katalogu - caly czas tyle samo dostepnych mieszkan.
Ruch zaczal sie rzeczywiscie w momencie kiedy bylo wiadomo, ze bk2 zozstanie uruchomiony.
Cena mieszkania zostala podniesiona do 10k, pomimo tego wszystkie mniejsze mieszkania zniknely z oferty.

Zaczalem rozgladac sie za innymi opcjami.
I wiecie co? Znalazlem nowe mieszkanie budowane przez spoldzielnie na fajnym osiedlu radogoszcz wschod.
Okazalo sie ze spoldzielnia buduje nowe mieszkania tak jakby non-profit, w celu wypelnienia celow statutowych, czyli powiekszenia tkanki mieszkaniowej. Nie narzuca marzy tylko kaze zaplacic 1 do 1 koszty ktore ponosi wykonawca.

Dzeiki temu cena wynosi 7000zl / m2, co przy dzisiejszych cenach wydaje sie nieprawdopodobna okazja,
Minus tego rozwiazania, to ze w razie problemow bede musial uzerac sie z grazynkami ze spoldzielni.

Dziele sie tym info z wami, bo moze u was w miescie sa spoldzielnie, ktore dzialaja w podobny sposob i moze macie mozliwosc zakupu mieszkania na pododbnych warunkach.

#nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
osi 7000zl / m2, co przy dzisiejszych cenach wydaje sie nieprawdopodobna okazja,

Minus tego rozwiazania, to ze w razie problemow bede musial uzerac sie z grazynkami ze spoldzielni.


@Domi_fuerDeutschland: raczej plus. takie spółdzielnie często działają po ludzku i w super sposób. ja mieszkam na takiej warszawiej spółdzielni, wszędzie czysto, dużo parkingu, zieleni, czyste chodniki, codziennie 3 osoby sprzątają wszystko. zadzwonisz - załatwią wszystko. wymieniają piece, malują bloki. Zadbane, normalni ludzie mieszkają.
  • Odpowiedz
Przy zakupie pytalem sie babki czy mozemy jako mieszkancy zalozyc wspolnote i wypisac sie ze spoldzielni.
Nie byla uradowana tym pytaniem, ale odpowiedziala, ze sa w jakis sposob zabezpieczeni przed taka sytuacja i zalozenie wspolnoty jest niemozliwe.
  • Odpowiedz
moze macie mozliwosc zakupu mieszkania na pododbnych warunkach.


@Domi_fuerDeutschland: w wielu miejscach są afery z tym związane bo władze spółdzielni na lewo opychają lokale zbudowane w ten sposób, firmą budującą jest znajomy prezesa itd. jak to w komunie, w teorii działa pięknie ale w praktyce ludzie są chciwi i ciężko jest coś uczciwie przeprowadzić.
  • Odpowiedz
@1624294678 @stan-tookie-1: domyslam sie ze nie dziala to wszystko najlepiej, sa lapowki, a wykonawca jest kolega prezesa.

Haczyk jest taki ze spoldzielnia nie zarabia na tym, ale tez nie moze stracic, wiec wszsystkie koszty beda rozliczone na koniec i czeka mnie ewentualna doplata lub zwrot( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jak widzicie w linku ktory podeslalem wyzej, cena startowala od 6700, w pewnym momencie przyszedl wykonawca, przedstawil spoldzielni argumenty
  • Odpowiedz
Haczyk jest taki ze spoldzielnia nie zarabia na tym, ale tez nie moze stracic


@Domi_fuerDeutschland: na tych układach włąśnie spółdzielcy tracą.

Ludzie ktorzy zapisali sie


@Domi_fuerDeutschland: we wrocławiu tutaj był przewały, jak nie byłeś zaprzyjaźniony z odpowiednimi ludźmi to po prostu nie mogłeś sie zapisać. dla rodziny prezesa wystarczyło miejsc dla innych nie, a "zapisy" odbywały się w nieparzysty czwartek, za garażami, o 15.07 i wiedzieli o tym tylko ci
  • Odpowiedz
dobrze zarządzana spółdzielnia to dużo lepsza opcja niż podstawiona przez dewelopera firma zarządzająca


@grek_zorba: ale wiesz że to działa w obie strony bo dobrze zarządzana firma zarządzająca podstawiona przez dewelopera to dużo lepsza opcja niż spółdzielnia z prezesem-przekręciarzem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@interpenetrate: jechałem przez osiedle. Zobaczyłem budowę. Spojrzalem na żółtą tabliczkę przy budowie i okazało się że buduje to spółdzielnia. Pojechałem do spółdzielni i się dowiedziałem sie wszystkiego i się zapisałem na kupno mieszkania.

@zanzi Nie było wymagań. Nie wiem jak z kredytowaniem, bo ja akurat z uzbieranej gotówki płacę spółdzielni miniratke przez kilka kolejnych miesięcy.
  • Odpowiedz