Wpis z mikrobloga

@staryalkus: u nich nie ma kapłanów, to jakiś starszy zboru. Kapłan to jest osoba składająca ofiary. Tak samo rabin czy imman nie są kapłanami.
@KladzSie u jehowych nie wolno składać donosów na policję o molestowanie, gwałt na policję. Wszystko należy zalatwiać że starszym zboru. I na takie oskarżenie trzeba mieć świadka. Jak nie masz świadka to po sprawie. A ile osób gwałci przy świadkach?
  • Odpowiedz
@Ulany_Utopiec: tam są tak wyprane mózgi, że twoja najbliższą rodzina jest przeciwko Tobie. Do tego kobiety mają tam mocno ograniczone prawa. Były już takie sprawy. Takie przypadki są tam ukrywane, a ofiarą zmuszana do milczenia.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@GladysDelKarmen: @Szr1h co jest mitem? Jako były śj chętnie się dowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps. kocham, gdy jest temat świadków, ktoś pisze np o regule "dwóch świadków" (co można sprawdzić w 2 sek na wol.jw.org/ w książce, która nie jest dostępna dla przeciętnego świadka pt "Paście Trzodę Bożą"), i zaraz wyjeżdża A U KATOLIKÓW TO BLA BLA BLA. Co ma jedno do drugiego? Ukradłem rower, ale
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: małe religie cisną swoich wyznawców, bo inaczej rozpadłyby się. Takich żydów/muzułmanów przynajmniej trzyma tradycja i alienacja od innych grup, gdzie w przypadków JW inne podobne religie są bardzo popularne

Nie widzę opcji, żeby w kraju takim jak nasz istniała inna religia chrześcijańska, w której wyznawcy nie przejdą do głównego nurtu bez prania mózgu i nieczystych zagrywek
  • Odpowiedz
@czemuztak @inrzynier od urodzenia do 19 roku życia byłem SJ także nie gadam głupot o czymś czego nie znam.

Przez te 19 lat nigdy nie doświadczyłem jakiejś presji że strony samego zboru czy starszych. Nigdy też nie słyszałem o jakiejś pedofilii albo innych problemach. Może to kwestia miasta, bo miałem kontakt z ludźmi z wielu różnych zborow w mieście. No i tak jak pisałem, ludzie jak wszyscy, dzieciaki, a potem nastolatki robiły
  • Odpowiedz
@czemuztak wyjechałem na studia. Ale już jako nastolatek nie czułem potrzeby kontaktu z bogiem, czy przynależności do jakiejkolwiek religii. Nie byłem też ochrzczony i tak jak pisałem, nie spotkałem się z jakimś naciskiem na jak najszybsze ochrzczenie, mimo, że chodziłem na głoszenie z innymi, we czwartki miałem jakieś przemówienia czy czytanie biblii itp więc sporo się udzielałem, ale nikt nigdy mnie nie cisnął o chrzest czy wyniki. Zawsze mówili "wszystko w swoim
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: Ty, to po co kłamiesz, że byłeś świadkiem jehowy do 19 roku życia? Nie byłeś świadkiem jehowy, byłeś dzieckiem świadków jehowy. I jak widać, do dzisiaj wypierasz to, że zostałeś wychowany w sekcie. Ahh, ile to ja takich przypadków znam.
Dlaczego miałbyś czuć jakąś presję, skoro starsi nie byli rozliczani, z twoich "postępów duchowych"? Dla takiego starszego, to twoje przyjście na zebranie to już sukces. A jak głosiłeś to już
  • Odpowiedz