Wpis z mikrobloga

@TrexTeR: a co miał ogłosić?

Mnie to bardziej Turcja zastanawia, wybrali Erdoğan'a, a teraz jak każdy zakładał, że w "samorządowych" ma wygraną w kieszeni. bo opozycja nie istnieje, to Turcy w 35 największych miastach nie zagłosowali za AKP. Przegrał Stambuł, Ankrarę, Izmir itd.
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl: w Turcji więcej ludzi mieszka na prowincji. Również motywacja do udziału inna, w sumie w PL do samorządowych ludzie też tłumnie nie pójdą. Przyjdzie co do czego to prowincje spod granicy Armeńskiej znowu zagłosują na Erdogana.
  • Odpowiedz
@klaz98

w sumie w PL do samorządowych ludzie też tłumnie nie pójdą


Prawda, sam jestem przypadkiem, że zagłosuję tylko dlatego, że z przypadku będę w mieście rodzinnym.

A nawet nie mam do końca zdania na kogo, bo żyje w Wawie i tu PIT przeniosłem, ale praw wyborczych nie.
  • Odpowiedz
@klaz98: skąd te dane? Jakby dokładnie policzyć to z połowa Turków mieszka w kilku dużych miastach, może w samym top 5 - Stambuł, Ankara, Izmir, Bursa, Adana. A jeszcze licząc wybrzeże Egejskie i Śródziemnomorskie to na pewno większość. Prawie 80% Turków mieszka w miastach. Praktycznie cały wschód kraju i wybrzeże morza czarnego (czyli tereny gdzie jest dużo Kurdów na wschodzie i dość dużo ludzi głosujących na CHP nad morzem czarnym) to
  • Odpowiedz