Wpis z mikrobloga

Mirki, to jest teoria, której wcześniej nie słyszałem z ust Korwina. Czy jesteście w stanie zweryfikować słuszność twierdzenia, że roztapiające się lodowce nie spowodują zatopienia wysp, bo w wyniku wyższej temperatury więcej wody zamieni się w parę i będzie „chmurką nad nami”?

#pogoda #nauka #korwin #klimat
pierwszynawenus - Mirki, to jest teoria, której wcześniej nie słyszałem z ust Korwina...
  • 6
  • Odpowiedz
@pierwszynawenus: Tak i nie. Znikanie i pojawianie się wysp to naturalna kolej rzeczy. Natomiast Korwin tylko lekko liznął temat.

Jest cała masa czynników, które wpływają na to, że poziom wód nie wzrośnie bardzo mocno. Oprócz tego, że trafi więcej to atmosfery to M.in.:

1) Wraz z topnieniem lodowców przesuwa się linia, gdzie występuje wegetacja. Woda jest wiązana biomasie. Organizmy składają się głównie z wody, więc będą to olbrzymie ilości związanej wody.
DanteTooMayCry - @pierwszynawenus: Tak i nie. Znikanie i pojawianie się wysp to natur...

źródło: lod na swiecie

Pobierz
  • Odpowiedz
Od czasów kiedy "Wielki Cybernetyk" powtarzał brednie o cytrynach na Grenlandii, wiatrakach na Wenus i erupcjach wulkanów, które miały wyrzucać więcej CO2 niż przemysł Polski, myślę, że nie warto słuchać JKM w tematach choćby zahaczających o naukę o klimacie.
  • Odpowiedz