Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Widzę że syrop glukozowy na drugim miejscu w składzie większości żelek. Mogę wiedzieć ile procentowo, zaraz po cukrze, którego jest najwięcej?

#gusto
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@Retroop kolejność składników jest wg ilości w produkcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) najpierw energia w formie cukrów prostych a potem upiększacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@ecco: Hmmm... w tym przypadku, cukier jest na pierwszym miejscu i nie jest to "cukier prosty", bo uzyskiwana z buraków cukrowych sacharoza ma dwie reszty sacharydowe. Glukoza, i to właśnie ta w syropie glukozowym, to jest właśnie cukier prosty i jest np. podstawą wyliczeń dla indeksu glikemicznego, a także tym cukrem do którego jest rozbijana sacharoza albo metabolizowana fruktoza.

Nie podoba mi się ta modernistyczna moda zastępowania sacharozy po części syropami
  • Odpowiedz
@Retroop: nie będzie 45%, cukry „proste" razem to 53,9%. Nie odpowiem, ile dokładnie. Spoko, dzięki za edukację, chociaż nie prosiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Syrop pojawił się w składzie z co najmniej trzech względów i zapoczątkowały to większe firmy: 1) cena 2) smak 3) konsystencja. Obecnie cena nie jest już argumentem, ale pozostałe 2 argumenty okazały się bardziej istotne. Nie zamierzam prowadzić krucjaty edukacyjnej przeciwko rynkowi/konsumentom. W
ecco - @Retroop: nie będzie 45%, cukry „proste" razem to 53,9%. Nie odpowiem, ile dok...

źródło: 2024-04-05_16h06_39

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Are you on some dope? Wg metodologii na której opiera się tabelka, "cukry" to przynajmniej to co ma dwie części monosacharydowe, czyli jest polisacharydem. Czyli sacharoza i w górę (dla celów spożywczych). "Węglowodany" to wszystko co jest samo w sobie monosacharydem, czyli tutaj glukoza i fruktoza (dla celów spożywczych).

Ergo, jeśli już mam przyjąć tę etykietę za dobrą monetę, to mogę przyjąć, że sacharozy jest te 53,9 gramy na 100, syropu 18,4
  • Odpowiedz